Etkileyici Bir Evlilik Teklifi Nasıl Olmalı?

O’nunla bir ömür geçirmeyi istiyor muyum?” sorusuna verdiğiniz yanıt “evet” ise, evlilik teklifi hazırlıklarına başlayabilirsiniz. İlişkinizde kritik ilk yılı geçirdiniz, aşkınızın geçici bir heves değil, gerçek bir tutku olduğunun farkına vardınız. Birbirinizi artık daha iyi tanıyorsunuz. O’nun yanındayken zayıf yönlerinizi saklamaya gerek duymadan, -tabii ki saygı çerçevesinde- kendiniz gibi olabiliyorsunuz, yalansız ve dolansız… Öyle bir noktaya geldiniz ki, birbirinizin hangi olaya ne tepki vereceğini hissediyor, bu sezgilerinizle birbirinizi üzmemek, incitmemek için ilişkinize olanca özeni gösteriyorsunuz. Kendinize itiraf edin artık, O’nsuz yapamaz haldesiniz! Haftasonlarında O’nunla buluşup vakit geçirmeyi dört gözle bekliyor, beraber çok eğleniyor, hiç konuşmadan saatlerce denizi seyrederek bile mutluluktan uçacak gibi oluyorsunuz. O’nu bütün arkadaşlarınızla tanıştırmak için can atıyorsunuz, çoğu ile tanıştı da zaten. Ne dersiniz ailenizle de tanıştırmanın zamanı gelmiş mi yoksa? O, sevdiğiniz, aşık olduğunuz kadın; hayatınızın kadını mı gerçekten de? Kalbinizin diğer yarısı ile, yani O’nunla bir ömür geçirmeye hazır hissediyor musunuz kendinizi? Yanıtlarınız evet ise, o halde evlilik teklifine de hazırsınız demektir. Derin bir nefes alın ve hemen plan yapmaya başlayın.

Benimle Evlenir Misin?

Bir ömrü birlikte geçirmeyi hayal ettiğiniz kadına yapacağınız evlilik teklifi de özel olsun istersiniz. Öyle özel olsun ki, sevdiğiniz kadın heyecandan ve mutluluktan havalara uçsun! Yaratıcılığınız devreye girer, arkadaşlarınıza danışır, evlilik teklifi konusunda uzmanlaşmış organizasyonlardan yardım istersiniz. Neler neler yapılmıyor ki bunun için? Mesala uçak kiralayıp, “Benimle evlenir misin?” bayrağını uçaktan sarkıtanlar, billboard’lara ilan verenler, sürpriz senaryolar hazırlayıp hiç beklemedikleri anda sevdiğini şaşırtanlar, bir tiyatro gösterisine veya bir TV programına beraber katılıp, önceden organize ederek sahnede evlenme teklifi yapanlar, hatta trafiği durdurup kendini tehlikeye atacak kadar çılgınca teklifler… Eğer istiyorsanız ve O’nun da hoşlanacağını hissediyorsanız elbette siz de özel ve beklenmedik bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Ama şunu bilin ki, evlilik teklifi zaten başlı başına bir sürprizdir, yeter ki aşk ile yapılsın.

Evlilik Teklifi Hazırlıkları

Evlilik teklifi demek, yüzük demektir. Hatta yüzük de değil, tek taş pırlanta yüzük demektir. Dolayısıyla hazırlıklara başlarken ilk atacağınız adım, yaratıcılığınızı kullanarak ve O’na hissettirmeden parmak ölçüsünü almak olabilir. Bütçenizin elverdiği, beğendiğiniz ve sevdiğiniz kadına yakışacağını düşündüğünüz tek taş yüzüğü satın aldığınızda, zaten en önemli adımı atmış oluyorsunuz. Sonrasında ise “ne zaman, nerede ve nasıl” sorularına içinizden geldiği gibi yanıt vererek hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Sevgililer Günü, doğum günü, yılbaşı gecesi gibi özel günler, ya da özel bir tarih, “Ne zaman?” sorusunun en güzel yanıtı olabilir. “Nerede?”sorusuna vereceğiniz yanıtlar, “Romantik akşam yemeğinde, gün batımında bir sahilde, bir gökdelenin tepesinde, bir uçakta bulutların arasındayken, başka bir ülkede, iş yerinde öğlen tatilinde” gibi sonsuz olasılıkla sıralanıyor. “Nasıl?” sorusuna ise hiç örnek vermiyor, özgün fikirlerinizle sizi başbaşa bırakmayı tercih ediyoruz. Unutmayın, nasıl bir organizasyon hazırlarsanız hazırlayın, bu ritüelin sonunda mutlaka diz çökerek net bir şekilde “benimle evlenir misin?” sorusunu soracaksınız. Her şey bu kadar basit aslında…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir