Eylül Düğünlerini Sevdiren Sebepler

‘En romantik zaman dilimi hangisi?’ diye sorsak kuşkusuz çoğu kişi sonbahar der. Ağaçların yeşilden sarıya, turuncuya, kahverengiye hatta kırmızıya dönen renkleri, dökülen yaprakların kapladığı yollar, caddeler, hafiften ılınmaya başlayan hava, her yeri kaplayan dingin bir huzur… Kimine göre hazan, kimine göre güz, kimine göre aşk mevsimi: Sonbahar. Bu mevsim aynı zamanda son zamanların en gözde düğün mevsimi olarak da biliniyor.

Eylül’de Romantik ve Serin Bir Düğün

İklim değişikliği, küresel ısınma derken yazların kavururcasına sıcak olması “düğün mevsimi yazdır” algısını da yıkıyor. Artık çoğu çiftin tercihi eylül düğünleri. Malumunuz düğün demek bol koşturmaca, bol telaş, çokça misafir demek. Yazın kavurucu sıcağında kuaförden fotoğraf çekimine, gelin evinden salona derken kıyafetlerin yapışması, hatta hiç hoş olmayan bir şekilde ter içinde kalması kaçınılmaz oluyor. Tabii bir de gelinleri düşünmek lazım ki işi en zor olan kesinlikle onlar. Bin bir emekle saatlerce yapılan makyajın sıcakta akması, saçların sönmesi, yapışması ve en önemlisi de kırk kere düşünüp ince eleyip sık dokuyarak beğenilen o muhteşem gelinliğin üste yapışması, sıcağın etkisiyle daha da ağırlaşması gibi sebepler artık yaz düğünlerini ikinci plana atıyor. Eylül’ün hem romantik hem de hafif serinleyen havası düğün mevsimini de sonbahara taşıyor.

Kuru Dallar, Yapraklar ve Harika Fotoğraflar

Üstelik eylül düğünlerini cazip kılan sadece ılıman havası değil. Doğanın birdenbire romantik bir film setine dönüşmesi harika düğün fotoğrafları elde etmenizi sağlıyor. Altın sarısı yaprakların içinde bembeyaz gelinliği ile kim bir masal prensesine dönüşmez ki? Sadece bu da değil, sonbahar hem fotoğraf çekimleriniz de hem de düğününüzde kullanabileceğiniz birçok obje sunuyor. Düğün masalarını ya da nikah hediyelerini süsleyecek kurutulmuş çiçekler, kuru dallar, kuru yapraklar, hepsi farklı bir atmosfer yaratılmasını sağlarken fotoğraf çekimlerinizde kullanacağınız sonbaharı yansıtan rengarenk şemsiyeler, büyük fenerler, mumlar, çam kozalakları harika düğün fotoğrafları elde edilmesini sağlıyor.

Eylül demek okulların açılması, tatilcilerin evlerine dönmesi, rutin hayatın bir tatil molasından sonra kaldığı yerden devam etmesi demek. Bu da eylül düğünlerinin daha kalabalık ve eğlenceli olacağı anlamına geliyor. Hem üç aylık yaz tatilinin ardından evlerine, işlerine, okullarına dönen eş dost düğün için tatil programını değiştirmek zorunda kalmıyor hem de tüm sevdiklerinizi en mutlu gününüzde yanınızda görebiliyorsunuz. Tabii işin bir de maddi boyutu var ki düğün ne kadar kalabalık olursa gelen hediyeler sayesinde evlenen çiftin düğün masraflarının üstesinden gelmesi de o kadar kolay oluyor.

Eylül’de Fiyatlar Daha Uygun

Düğünlerin büyük çoğunluğunun Temmuz-Ağustos aylarında yapılıyor olması Eylül ayında fiyatların da daha uygun olmasına yol açıyor. Aynı düğün salonunun Temmuz- Ağustos ile Eylül fiyatı farkı, sonbaharda düğün yapma fikrini bir kez daha mantıklı kılıyor. Üstelik bu fiyat farkı sadece düğün mekanı ile de sınırlı değil. Düğün pastasından organizasyon firmasına, araba süslemesinden kuaförüne ve tabii fotoğrafçısına kadar evlilik sektörünün neredeyse tamamı Eylül’de fiyatlarını güncelliyor. Eylülde evleneceklerin cebi de rahat ediyor.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir