2020’nin En Güzel Gelini Siz Olun

Genç kızlar küçük yaştan itibaren düğün gecesinde giyecekleri gelinliğin hayalini kurarlar. Nasıl bir gelin olacağını düşünürken aklında hep bir model vardır. Düğün konseptine ve hayallerine uygun gelinliği bulmak ise evlenme arifesindeki en tatlı telaşlardır. Eğer siz de 2020 geliniyseniz ve gelinlik seçme aşamasına geldiyseniz bu yazımız ile göz alıcı bir gelin olabilirsiniz.

Her sene olduğu gibi bu sene de birbirinden şık ve masalsı gelinlikler vitrinlerde yerini aldı. Ne istediğini bilen ya da vücudunu tanıyan kızların işi ise daha kolay. Ama gelinlik seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bilmenizde fayda var. Hayalini kurduğunuz gelinlik vücut yapınıza uygun olmayabilir bu da sizi düşündüğünüzden daha kötü gösterebilir. Giymem dediğiniz gelinlik kesimleri ise belki de sizi 2020 yılının en güzel prensesi yapabilir.

Rengini Yansıtan Gelinlere

Modacılar bu sene “Gelinlik dediğin beyaz olur” klişesinden dışarı çıkıyorlar. Ağırlıklı olarak toz pembe ya da açık kahve tonlarını 2020 modellerinde görmeye hazır olun. Romantizm arıyorsanız açık renklerdeki gelinliklere göz atabilirsiniz.

Geometrik Formları Sevenlere

Hayatının hemen hemen her yerinde geometrik desenlere yer veren kadınlar gelinlikte de yalnız değiller. Dümdüz beyaz gelinliği eskilerde bırakan tasarımcılar, kendinden geometrik desenli ve işlemeli kumaşları gelinlik modellerinde beğeniye sunuyorlar.

After Party Rahatlığı Arayanlara

Son yıllarda oldukça moda olan after party gelinlikleri 2020’de de yerini koruyor. Düğün geceniz uzun sürecekse after party gelinlikleri ile ikinci gelinliğin sahibi olabilirsiniz. Moda, bu sene de kısa ve uçuş uçuş gelinlikler. Hem düğün sonrası hem de fotoğraf çekimlerinizde kendinize ayrı bir hava katabilir, tüm gece özgürce dans edebilirsiniz.

Klasikten Vazgeçmeyenlere

Gelinlik denilince ilk akla gelen prenses modeldir. Kabarık ve göz dolduran gelinlik modellerinden vazgeçmeyen kadınlar için prenses modeller her zaman modacıların tasarımları arasında. Bu sene kar tanesi kumaşı ile kabarık tülün içinde kendinizi masal kahramanı gibi hissedebilirsiniz. Prenses modellerde daha çok tercih edilen straplez kesimin yerini bu sene ince askılı ya da düşük omuzlu modeller alıyor.

Eskinin Kıymetini Bilenlere

Son 2-3 senedir görmeye alışkın olduğumuz vintage gelinlikler, 2020’de de eskiyi sevenler için birbirinden zevkli bir şekilde hazırlanmış. Zarafetin simgelerinden birisi olan dantel, vintage gelinlik modellerinde en çok kullanılan kumaş çeşidi. Tesettür gelinlikte taş ve abartı istemeyen gelinler de vintage modellerde kendilerine en uygun gelinliği bulabilirler. Fransız danteli ile tüm kollarınızı ve bedeninizi sararak en asil gelin siz olabilirsiniz. Dantel seçimi ve kesimi dışında düğün konsepti de vintage gelinlik sevenlerin dikkat etmesi gereken bir detay. Eskinin modasını şimdinin çılgın partileri ile eşleştirmek istemezsiniz.

Dekolte Olmadan Asla Diyenler

Bazı kadınlar dekolteyi severler ve bu tutkuyu gelinlikte de yaşamak isterler. Sırt ve göğüs dekolteleri hemen hemen her sene modacılar tarafından tercih ediliyor. Bu sene bacak dekoltesi ise cesur olmak isteyen gelinler için ilk sıralarda yer alıyor. Sırt dekoltesini balık modellerde, göğüs dekoltesini ise A kesim ya da kabarık gelinlik modellerinde tercih edebilirsiniz. Her iki dekoltede de gelinliğin üstünüze tam oturmasına dikkat edin. Aksi takdirde tüm gecenizi dekoltenizi kollamak ve kapamak zorunda kalarak geçirebilirsiniz. Sırt ya da göğüs yerine bacak dekoltesi kullanacaksanız ise bacak boyunuz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta. Uzun bir bacak boyuna sahip olmanız gelinliği üzerinizde daha güzel bir şekilde taşımanızı sağlayacaktır.

Yeni Akım Bohem Gelinlikler

Özellikle bu sene duymaya çokça duymaya başladığımız bohem gelinlikler tercih edilenler arasında ilk sıralara yükseliyor. Kalıplaşmış ve rahatsız modellerden sıkılan ve aradığını bir türlü bulamayan gelinlerin imdadına koşan bohem gelinlikler, 2020’de daha çok kişinin üstünde göreceğimiz gelinlik modeli. Özgür ruhlu olup salaşı sevenlerin üstünden çıkarmak istemediği bohem gelinliklerde taşlar ya da aşırı işlemeler bulamazsınız. Transparanlık bu modellerde ise daha çok dikkat çekiyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir