Nişan Töreninde Yapılması Gerekenler

Evlilik yolunda bir adım atıyorsunuz; aileler tanıştı ve sıra nişanlanmaya doğru gidiyor. Organizasyonun geleneksel olarak kız tarafına ait olduğu bilinir; ancak günümüzde çoğu şey ortak yapılıyor. Bu yüzden nişan mekanının kararından, elbise ve yüzük seçimine kadar çiftlerin birlikte karar vermesi mükemmel bir tören gerçekleştirebilmeyi sağlayabiliyor. 

Nişan töreni ayrıntıları hem eğlenceli hem de bazı sıkıcı süreçleri içeriyor. Elbise, yüzük, tepsi ve pasta seçiminde belirli bir konsept oluşturabilirsiniz. Nişan bohçasını ise kız ve erkek tarafının ayrı ayrı hazırlaması gerekiyor.

Nişan Elbiselerinde Uyum

Nişan elbiseleri için mekana ve mevsime göre hareket etmeniz gerekiyor. Evde, küçük bir organizasyon yapacaksanız sade bir elbise, geniş bir salon tutacaksanız biraz gösterişli elbise giyebilirsiniz. Vücut tipinizi tanıyor olmanız da bu özel günde doğru bir elbise giymenizi kolaylaştırıyor. Uzun, ince bir yapıya sahipseniz balık model elbiseleri tercih edebilirsiniz. Göbek ve basen bölgenizden şikayetiniz varsa geniş etek kesimine sahip elbise modellerini seçebilirsiniz. Elbisenin renginin damat adayının giyeceği takım ile uyumlu olmasına özen göstermek, estetik bir çift tablosu çiziyor. Birlikte pastel ve açık tonlarda kıyafetler giyebilirsiniz ya da takım elbise siyah, lacivert gibi klasik bir renk olacak ise elbiseyi de kırmızı, yeşil gibi keskin tonlardan seçebilirsiniz.

Nişan Tepsisinin Estetiği

Nişan tepsisi, nişan töreninin en estetik sunumlarından birini oluşturuyor. Genellikle gümüş tepsilerin süslenmesi, yüzük takma törenini görsel bir şölene dönüştürüyor. Nişan tepsilerini hazır olarak satan yerlerden alabilirsiniz ya da elbisenize ve mekanın süslemesine uygun materyallerle kendiniz de süsleyebilirsiniz. Tepsinin şekline göre bir işlemeli, simli bir tül kumaşı dikerek alt bölümden tepsiye geçirebilirsiniz. Kenarlarını da lacivert ya da kırmızı kurdeleler ile süsleyebilirsiniz. Yüzükleri birbirine bağladığınız kırmızı kurdele ve kurdeleyi kesmek için şık bir makas gerekiyor. Üzeri işlemeli küçük makaslar bu gece için estetik bir seçim olabilir.

Nişan Yüzüklerinin Şıklığı

Uzun süre takacağınız nişan yüzükleri seçimini beraber yapmanız, sıkılmadan takabileceğiniz aksesuara sahip olmanızı sağlıyor. İkiniz de aynı model yüzüğü alacağınız gibi erkekler için tasarlanan modelin aynısının kadın için taşlarla süslenmiş olanlarının yer aldığı çiftli takımlardan da seçebilirsiniz. Dilerseniz birbirinizin yüzüklerin içine isimlerinizi ya da size özel olan bir sözü de yazdırabilirsiniz.

Nişan Pastası Rüyası

Nişan pastası çeşitlerini görebilmek için güvendiğiniz bir pastacıyı ziyaret ederek birkaç gün önceden siparişini vermeniz gerekiyor. Pasta aceleye gelmemeli ve görüntüsü kadar tadı da mükemmel olmalı. Pastanızı ikinize hitap eden özel bir biçimde tasarlatabilirsiniz. Pastanın üzerine koymak için sizi temsil ettiğini düşündüğünüz romantik film karakterlerinin minyatürünü yaptırabilirsiniz.

Nişan Bohçası Sürprizi

Uzun süre kime ne hediye edileceği konusunda düşünülen nişan bohçası hazırlığında kötü sürprizlerle karşılaşmamak için iki tarafın da birbirinin hoşlanacağı sunumlar yapabilmesi mümkün. Eğer önceden soruşturabilme imkanınız varsa karşı tarafın nasıl bir bohça hazırladığını öğrenerek aynı çeşitlilikte bir sunum yapabilirsiniz. Sadece damat için bir bohça hazırlayabilir ya da kayınvalide, kayınbaba ve kardeşlere de küçük hediyeler koyabilirsiniz. Nişan bohçanızı da tepsideki gibi tül ve kurdeleler ile süsleyerek şık bir sunum gerçekleştirebilirsiniz. Damat için pijama, iç çamaşırı, çorap, terlik, gömlek koyabilirsiniz. Kayınbaba için gömlek, kravat, çorap; kayınvalide için bluz, çorap ya da elbiselik kumaş, kardeş için de bluz, gömlek, T-Shirt gibi hediyeler bohçalayabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir