Hacimli ve Sağlıklı Kirpikler İçin 5 Öneri

Derin ve anlamlı bakışların tamamlayıcısı hiç kuşkusuz kirpiklerdir. Makyajda son dokunuşu yapıp en etkileyici sonuca ulaşmayı da sağlar. Bu kadar önemli iken kirpiklerin hacimli ve sağlıklı görünümü için ne yapmak gerekir? Gelin beş maddede, göz alıcı kirpiklere sahip olmak için yapılması gerekenlere birlikte göz atalım!

Makyajınızı temizlemeden uyumayın

Uyumadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin. Göz makyajı ile uyumak kirpiklerinizin dökülmesine ve kopmasına neden olabilir.

Nemlendirme için hint yağı kullanın

Daha uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak için, hint yağı son derece etkili bir tercih olacaktır. Besleyici ve uyarıcı özelliği olan bu yağ, düzenli kullanımda daha parlak ve hacimli kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Maskara öncesi pudra uygulayın

Maskara uygulamasından en iyi sonucu almak için kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Kirpik diplerindeki yağ, nem ve kalıntılar uyguladığınız maskaranın etkisini azaltacaktır. Bu nedenle işe önce pudra uygulayarak başlayabilirisiniz. Kirpiklerinizin daha yoğun ve hacimli göründüğünü fark edeceksiniz. 

Maskara bazı kullanın

Pudra kullanmak istemeyenler maskara bazı ile de aynı sonuca ulaşabilir. Uygun bir maskara bazı, kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlar. Özellikle kirpiklerinizi besleyen, güçlendiren ve bakım yapan içeriklere sahip bir baz kullanmanız, kirpiklerinizin zaman içerisinde daha uzun ve sağlıklı olmasını da sağlayacaktır.

Kirpik kıvırıcıdan yararlanın

Kirpikleri kıvırmaya, uzatmaya ve kaldırmaya yarayan kirpik kıvırıcı, özellikle kısa ve inatçı olan kirpiklerin, daha uzun ve kıvrık görünmesini sağlar. Kirpik kıvırıcıyı işlem öncesi fön makinesi ile hafif ısıtarak kullanmak ise kirpiklerinizin daha uzun süre kıvrık kalmasını sağlayacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir