8 Adımda Canlı ve Bronz Yaz Makyajı

Yaz demek, cildimizi tüm güzelliği ile sergilemek, sağlıklı, enerjik ve genç görünmek demek… Sıcaklığın ve nemin yüksek olduğu yaz sezonunda makyaj yapmak bazen zor olsa da hafif yapılı ürünler tercih edip, doğal tonlar kullanarak sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm yakalamak mümkün. İşte doğal, hafif ve enerjik yaz makyajının püf noktaları…

1. Güneş Koruyucusuz Olmaz

Artık kış aylarında bile onlarsız yapamıyoruz ancak özellikle yaz sezonundayken güneş koruyucusu sürmeden balkona bile çıkmamamız gerektiğini biliyoruz. Yaz makyajını yapmadan önce yüksek koruma faktörlü ve cilt tipinize uygun bir güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin!

2. Hafif ve Yağsız Nemlendiriciler

Makyaj öncesinde cildi nemlendirmek, sürdüğünüz makyaj malzemelerinin pul pul görünmemesini sağlar. Ancak yaz aylarında yağlı ve yoğun kıvamlı nemlendiriciler yerine hafif, yağsız ve su bazlı nemlendiricilere yönelmekte fayda var.

3. Fondöten Yerine BB Krem

Cilt tonunuzu eşitlemek için kış aylarında fondöten kullanabilirsiniz ancak yaz aylarında tercihinizi hafif yapılı BB kremlerden yana kullanmanız daha doğru olacaktır.

4. Aydınlık Bakışlar için Nude Tonlar

Yorgun göz altlarını canlandırmak için aydınlatıcılardan destek almalı ve daha göz farınızı nude tonlarda tercih etmelisiniz. Doğal ve aydınlık bakışlar için koyu renk farlardan ve buğulu göz makyajından hızla uzaklaşıyoruz.

5. Renkli Kalemlerle Genç Görünüm

Eyeliner yerine göz kalemi kullanmak göz kalemlerini de kahverengi, koyu mavi gibi çok koyu olmayan renklerden yana kullanmak daha canlı bakışlar yaratır.

6. Rimeli Az Kullanmak Önemli

Yaz makyajında kirpiklerin rimelle ağırlaşması terlediğinizde akmasına neden olur. Yaz sezonunda kirpikleriniz sadece bir kat rimel sürmek yeterli olacaktır.

7. Bronz ve Şeftali Tonlarda Yanaklar

Bronz bir ten daima sağlıklı ve genç görünür, elbette abartmamak koşuluyla… Yaz makyajınızı şeftali tonları ve bronz allıklarla tamamlamanız en doğrusu olacaktır.

8. Sadece Parlatıcı Yeterli

Daha ışıltılı, doğal ve genç bir görünüm için koyu renk rujlardan uzak durmanızı söylememize gerek yoktur. Ancak yaz makyajında tercihinizi ruj yerine parlatıcı, nemlendirici lipstick gibi ürünlerden yana kullanmanız daha da önemli…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir