5 Adımda Işıltılı Yılbaşı Makyajı

2022’ye geri sayım sürerken, yılbaşı gecesinde dışarda da olsak evde de olsak nasıl bir kutlama organize edeceğimizi, nasıl bir kombin yapacağımızı, nasıl bir saç ve makyaj stili uygulayacağımızı düşünüyoruz. Karşınızda beş adımda ışıltılı yılbaşı makyajının ipuçları…

Birinci Adım: Nemlendirme

Yılbaşı makyajınıza başlamadan önce ilk adım cildinizi nemlendirmek olmalı. Işıltılı bir makyajın en önemli unsuru nemlenmiş bir cilttir çünkü. Makyaj bazı olarak cildinize nemlendirici sürmeyi ve kremin cildiniz tarafından emilmesini beklemeyi ihmal etmeyin!

İkinci Adım: Cilt Makyajı

Bu sene yılbaşını evde kutlayacağımız için makyajı ağır tutmamakta fayda var. Hafif yapılı bir kapatıcı ve BB kremin fondöten ve pudradan daha verimli sonuçlar vereceğini unutmayın.

Üçüncü Adım: Göz Makyajı

Göz makyajınıza başlamadan önce ne renk ruj kullanacağınızı belirlemeniz oldukça önemli. Tercihiniz doğal tonlarda bir ruj olacaksa buğulu bir göz makyajı yada hafif ışıltılı farlar seçmenizi öneriyoruz. Kırmızı dudaklar tercih edecekseniz göz makyajınızı ince bir eyeliner ve rimelle tamamlamanız ev kutlaması için yeterli olacaktır.

Dördüncü Adım: Yanaklara Işıltı Zamanı

Yılbaşı makyajında ışıltıyı hafif parlaklık içeren allıklardan ve aydınlatıcılardan yana kullanmak en doğru seçim olacak. Bu hem sağlıklı, hem genç hem de ışıltılı bir görünüm için olmazsa olmazımız olacak. Pembe ya da şeftali tonlarındaki bir allığı elmacık kemiklerimize uyguladıktan sonra burnumuzun ucuna, elmacık kemiklerimizin üzerine ve bir nokta da çene ucuna highlihter uygulamayı unutmuyoruz!

Beşinci Adım: Dudak Makyajı

Göz makyajı adımında sinyallerini verdik, ruj seçimi ile göz makyajı seçiminiz arasında önemli bir bağ var. Tercihinizi kırmızı rujdan yana kullanacaksanız sade bir göz makyajı, açık renkli bir rujdan yana kullanacaksanız da koyu renkli bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Ama bize soracak olursanız, yılbaşında neden kırmızı ruj sürmeyesiniz ki!

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir