Ev Yapımı Güzellik ve Bakım Ürünü Tarifleri

Sürdürülebilirliğin bu denli önem kazandığı son yıllarda minimum atık prensibiyle cilt bakım ürünlerinizi evde hazırlamaya ne dersiniz? Buzdolabınızda bulabileceğiniz malzemelerle daha iyi, sağlıklı ve kusursuz bir görünüm için pratik bakım tarifleri karşınızda… Farklı cilt tiplerinin ve sorunlarının ihtiyaçlarına göre oluşturduğumuz cilt bakım maskelerimizi mutlaka deneyin!

Kuru Ciltlere Özel Avokado Maskesi

Avokadonun nemlendirici özelliğinden yararlanmaya hazır mısınız? Bu maske için sadece üç malzeme yeterli. Yarım avokadoyla bir avuç yulafı ezin, içine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Şimdi cildinizi neme doyurmaya hazırsınız!

Gözenekli Ciltlere Özel Yumurtalı Maske

Yumurta akının gözenekleri sıkılaştırmadaki hünerleri herkesin malumu. Öyleyse, 1 yumurta beyazı, 1 çay kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın, yüzünüze uygulayıp kurumasını bekleyin ve gözenek görünümüne veda edin…

Akneli ve Lekeli Ciltlere Özel Zerdeçallı Maske

Akneli ve lekeli ciltler için zerdeçalla tanışma zamanı. 2 tatlı kaşığı zerdeçal tozunu gevşek bir macun kıvamına gelene kadar aloevera jeli veya biraz sütle karıştırın. Gün aşırı uygulayacağınız maske cildinizdeki yenilenmeye hazır olun.

Yağlı Ciltlere Özel Muzlu Maske

Yağlı ciltler için muz harika bir içerik. Ciltteki sebumu dengeleyip fazla yağı alan ve cildi sıkılaştıran muzla, antiseptik özelliğiyle temizleyici etki gösteren balı macun haline getirin ve cildinize uygulayın. İşte yağdan arınmış bir cilt…

Total
2
Shares
Facebook 2
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.