Bu Yaz Göz Makyajında Cesur Stiller Moda

Bu yazı geçtiğimiz yazlardan daha büyük bir heves ve heyecanla beklediğimizi kabul edelim… Yaza gerim sayım sürerken bu sezonun en moda stillerini, en trend ürünlerini de merakla takip ediyoruz. Yaz sezonunun güzellik trendleri de bunların başında geliyor. Cesur kadınlara şimdiden müjde, çünkü bu yaz göz makyajında renkli ve cesur stiller moda. Makyaj konusunda renklilikten kaçınanların bile bu trendlere hayır diyebileceğini sanmıyoruz!

Kuyruklu Eyeliner İle Başlayalım

En klasik olanla başlayalım: Kuyruklu siyah eyeliner. Bu yaz eyeliner’ınızı son hamlede yukarı taşırarak nostaljik kuyruklar yaratmadan makyajı tamamlamayın! Bu daha cesur göz makyajı trendlerine geçmeden önceki alıştırma adımıydı…

Renkli Eyeliner’lara Merhaba!

Moda haftalarında podyumlarda çok sık karşımıza çıkan bu trend artık sokaklarda, günlük yaşantımızda. Pembe, mor, mavi ya da kırmızı farketmez. En sevdiğiniz renk ile eyeliner çekmeye başlayın. Elbette bu tip bir göz makyajında ruj ve allığınızın belli belirsiz olması önemli.

Farklı Renkleri Karıştırın

Renkli eyeliner kullanmaya başladıktan bir süre sonra klasik bir göz makyajının sizin için yeterli olmadığını fark edeceksiniz. Tam da bu noktada işleri biraz karmaşıklaştırmak fena olmaz. Birbirine yakın renk ve tonlar seçerek , göz kapağınıza farklı, alt kirpik dibine farklı ve göz içine farklı bir renk eyeliner çekerek cesaretinizi ve renkliliğinizi gösterin.

Gökkuşağı Etkisi

Makyaj alanınızı biraz daha genişletmeye ve göz kapağınıza yaymaya ne dersiniz? Renkli far paletleri ile göz kapaklarınızı gökkuşağına boyamaya başlayın, renklerin karışmaması için öncelikle bir göz makyajı bazı sürmeyi unutmayın!

Kontrast Yaratın

Bir göz farı olarak düşünmeyeceğiniz renklerden ve zıtlıklardan yararlanın. Örneğin yoğun siyah bir eyeliner’ı hem göz kapağı hem de göz altına uygulayın ve eyeliner’ın etrafını neon bir sarı far ile belirgin hale getirin! Alışılmadık, cesur ve çok şık…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir