Evde Saç Kesmenin Püf Noktaları

Karantina günlerinde hepimiz birer kuaför olup çıktık. Saçımızı boyamak, saçımıza farklı şekiller verme konusunda artık ustayız. Peki evde saç kesmeyi denediniz mi? Evde saç kesimi nasıl yapılır diye soruyorsanız, sizin için hazırladığımız bu basit teknikleri okumanız yeterli!

Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde saç kesmek sandığınız kadar zor değil. Evde düz saç kesmek, evde katlı saç kesmek ya da evde kahkül kesmek için bir kaç malzemeye ve biraz dikkatinizi toplamanıza ihtiyaç var. Hazırsanız başlıyoruz. İhtiyacınız olan malzemeler: Geniş bir ayna, tarak, makas ve saçı ıslatmak için su spreyi.

Evde Saç Keserken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evde saç kesmenin ilk adımı saçlarınızı nemlendirmek. Bunu duş alarak ya da saçınızı sprey ile ıslatarak yapabilirsiniz. Saçın nemli olması daha kolay kesilmesini ve dağılmamasını sağlar. Evde saç kesmenin ikinci adımı güzel bir tarama işlemi. Saçlarınızı sık dişli bir tarak ile güzelce tarayın ve düğümleri açın. Evde saçınızı keserken kesmeye saçın arkasından başlayıp yavaşça öne doğru gelmelisiniz. Düz saç kesmek daha kolayken katlı saç kesmek için ara makasa ihtiyaç duyabilirsiniz, bu nedenle katlı kesim yerine saçların uçlarını biraz daha incelterek ilerlemeye özen göstermelisiniz.

Kuaförden Çıkmış Gibi

Saçınızı özenle, sık sık tarayarak kesimi tamamladıktan sonra uçları elinizde tutam tutam tutarak kesilmemiş, uzun kalan telleri görebilir ve düzeltebilirsiniz. Saç kesme işleminin ardından saçlarınızı güzelce yıkamayı ve kuaförde olduğu gibi fönlemeyi de unutmayın!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir