Çevre Dostu Güzellik Rutini İçin Neler Yapılabilir?

Çevre Dostu Güzellik Rutini İçin Neler Yapılabilir?

Son yıllarda oldukça önem kazanan sürdürülebilirlik kavramı, çevre dostu anlayışla birleşerek her alanda bir değişimi hayata geçirdi. Moda dünyası uzun süredir bu konular üzerinde tasarım ve üretim yaparken özellikle güzellik sektörü bu konuda başı çekiyor diyebiliriz. Peki hızlı tüketim çağında bireysel olarak biz ne yapabiliriz derseniz, bir kaç önerimiz var. Günlük rutinimizde ve alışveriş alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük değişimlere dair önerilerimize göz atabilirsiniz.

Hayvan deneyleri yapmayan ürün seçimi

Kozmetik sektöründe hayvan deneyleri en temel ve önemli konulardan biri. Son yıllarda pek çok kişi “Cruelty-free” ürünleri tercih ediyor. Siz de kozmetik ürün seçimlerinizde bu ibare bulunan ürünleri tercih ederek bu konuda duyarlı olabilirsiniz.

Makyaj çantaları küçülüyor

Makyaj çantanızın boyutunu küçülterek yalnızca ihtiyacınız olan ürünleri kullanabilirsiniz. Sayısız far, ruj ve fondöten devrini kapatarak, ten renginize en uygun ürünlerle sürdürülebilir bir makyaj çantasına sahip olabilirsiniz.

Çevre dostu ve temiz içerikler önem kazanıyor

Bakım ürünlerinizi satın almadan önce içerikleri hakkında bilgi sahibi olun. Yalnızca doğa dostu ve temiz içerikli olanları tercih etmeli ve çevreye zarar veren güzellik ürünlerine hayatınızda yer vermemelisiniz.

Tekrar kullanılabilir ürünler dönemi

Yalnızca bir kez kullanıp atacağınız bakım ürünleri yerine, tekrar kullanılabilir ve uzun ömürlü olanları tercih edebilirsiniz.

Geri dönüştürülebilir ambalajlar

Kullandığınız ürünün formülü kadar ambalajının içeriği de önemli. Geri dönüşüme uygun malzemelerden yapılan ürünleri seçmelisiniz. Bu konuda satın aldığınız ürünlerin ambalajında yazan geri dönüşüm bilgisine dikkat etmelisiniz.

Karmaşık tasarımlara gerek yok

Güzellik ürünlerinde materyali çok fazla olan ambalajlar, geri dönüşüm işlemini hızlandırır ve zorlaştırır. Dolayısıyla satın aldığınız ürünlerin tasarımlarının sade olmasına dikkat edin.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.