Cildinizi İlkbahara Hazırlayın

Cildimiz mevsim dönümlerinden, sıcaktan, soğuktan, rüzgardan, yağmurdan önemli oranda etkileniyor. Bu yüzden cilt bakımı rutinimiz mevsimlerin değişimine göre şekil alıyor, farklılaşıyor. Kış günlerine veda edip bahar aylarına adım attığımız bu günlerde cildimizi yeni koşullara hazırlamak için neler yapmalıyız? Hepsini sizin için araştırdık…

1. Derinlemesine Temizlik

Yüzümüz özellikle de bahar aylarında sivilcelenir. Bunun nedeni aslında kış aylarında kuruyan cildimizin baharda artan rüzgarlala cilt gözeneklerimizi tıkamasıdır. Bu dönem peelingler, kil maskeleri ve yoğun cilt bakım temizlik ürünleri ile gözenekleri temizlemeyi ihmal etmeyin!

2. Renk Eşitsizlikleri ile Mücadele

Soğuk havalar nedeniyle kuruyup pullanan cildimizde bahar aylarında renk eşitsizlikleri göze çarpar. Bahar aylarında cildinizi derinlemesine temizledikten sonra renk eşitsizliklerine özel olarak üretilen serilerden tonik ve nemlendiriciler seçebilrisiniz.

3. Lekelere Karşı Önlem Alın

Cildiniz lekeli ya da lekelenmeye meyilli ise leke karşıtı ürünler için en doğru mevsimdesiniz. Cilt lekelerine karşı geliştirilen serumlar ve glikolik asitli peelinglere yönelebilirsiniz.

4. Cildinizi Nemlendirin

Soğuk kış günlerinin cilde en olumsuz etkisi matlaşmadır. Baharın gelişiyle cildinizi tekrar renklendirmek için onu neme doyurmayı ihmal etmeyin. Yağlanma karıtı su bazlı nemlendiriciler bu konudaki en iyi yardımcınız olmaya aday.

5. Cilt Bakım Ürünlerinizi Gözden Geçirin

Kış aylarında kuruyan ciltler için yoğun bakımlar, yağ bazlı içerikler gündeme gelirken baharla birlikte ürünlerinizi daha hafif yapılı olanlarla değişirmenizde fayda vardır. Güneş ışınlarının kendini hissettirdiği bahar aylarında SPF’li güneş koruyuculu ürünlere geçmeniz de doğru olacaktır.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.