Doğru Parfüm Seçmenin İpuçları

Hoş kokularıyla başımızı döndüren parfümler, hepimizin vazgeçilmezi. Ancak parfüm seçerken tek kriter kokunun hoşumuza gitmesi olmamalı. Başkasının üzerinde beğendiğimiz kokuların bizim tenimizde aynı etkiyi bırakması pek mümkün değil zira. Parfümler farklı ten renklerinde ve cilt tiplerinde farklı kokular bırakıyor ve kendimiz için en doğru kokuyu seçerken bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Doğru parfüm seçiminin püf noktalarını sizin için derledik….

Beyaz Tenliler İçin Parfüm Seçimi

Beyaz tenli ve kuru ciltler için çiçeksi ve meyvemsi kokular en uygun parfümler arasında yer alıyor. Bu cilt tipi ve ten rengine sahipseniz Calvin Klein Downtown, Tommy Hilfiger Flower, Dolce Gabbana Rose To One, Marc Jacobs Lola, Estee Aluder Modern Muse, Givenchy Play For Her tercih edebileceğiniz parfümler arasında sayılabilir.

Kumral Tenliler İçin Parfüm Seçimi

Kumral tenlilerin beyaz tenlilere göre biraz daha baskın esansları seçmesi doğru olacaktır. Paçuli, turunçgiller ve misk içerikli parfümler, kumral tenlilerin tercih edebileceği esanslar arasında sayılabilir. Cacharel Amor Amor Eau de Toilette, Chanel Coco Mademoiselle, Prada by Prada Eau, kumral tenliler için doğru seçenekler arasında yer alıyor.

Esmer Tenliler İçin Parfüm Seçimi

Baharat kokuları ve egzotik esanslar için en uygun ten, esmer tendir. Keskin ve iddialı kokuları kullanabilecek esmer tenlilere önerimiz ise Trussardi Inside, Tom Ford Black Orchid, Agent Provocateur Eau Emotionnelle ve DKNY Be Delicious…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir