Evde Kaş Şekillendirmenin İpuçları

Evde geçen günlerde kendi bakımımızı yapmak, kendi kuaförümüz olmak hem zorunlu hem de keyifli hale geldi. Evde kaş şekillendirmek ne kadar zor görünse de birkaç püf noktasına dikkat edilirse oldukça kolay olacağını söylemeliyiz. İşte evde kaş şekillendirmenin ipuçları…

İlk Adım: Tasarım

Eğer bu konuda uzman değilseniz kaş tasarımı konusunda çok cesur olmamakta fayda var. Kaşlarınızın şeklini değiştirmek yerine uzayan kaşları kısaltmalı, kaş bölgenizin etrafında, uzakta çıkan kaşları almalı ve kaşın ana şekline çok müdahale etmemelisiniz. İhtiyacınız olan malzemelere gelince bir ayna (tercihen büyüteçli), bir cımbız, biraz iplik, makas ve kaş tarağı. Kaş tarağı olarak eski bir maskara fırçası ya da diş fırçası da kullanabilirsiniz.

İkinci Adım: Kesme

Kaşlarınızda müdahale etmeniz gereken alanları belirledikten sonra ikinci adım olarak uzayan kaşları kesmelisiniz. Bunu bir kaş fırçası ya da eski diş fırçası ya da rimel fırçası ile kaşı tarayıp uzun yerleri bir kaş makası ile keserek yapabilirsiniz.

Üçüncü Adım: Cımbız

Cımbız, kalın tüylerin alınması için biçilmiş kaftan. Cımbız ile kaşın uzağında çıkan sert tüyleri rahatlıkla alabilirsiniz. Mümkün olduğunca kaş şekline müdahale etmeden uzakta çıkan tüyleri alarak işe başlamanızı öneriyoruz.

Dördüncü Adım: İp

Uzunca bir dikiş ipini elinizde makas şeklini oluşturacak şekilde tutun ve parmaklarınızı açıp kapatarak yüzünüzde kaymasını sağlayın. Bu işlem ince tüylerin alınmasında oldukça işe yarıyor. Bu işlemi uzaktan başlayıp tüylerin yoğun olduğu bölgeye yaklaşarak yapmanızda fayda var. Elbette dikkatli olmanız çok önemli!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir