Evde Spor Yapanlara Özel 5 Spor Sonrası Besin Önerisi

Evde spor yapmaya başladınız, yaşınıza ve seviyenize göre bir egzersiz programı uyguluyor ve sağlıklı besleniyorsunuz. Peki düzenli spor yaparken hangi besinleri sofranızdan eksik etmemeniz gerekiyor? İşte spordan sonraki iki saat içinde tüketerek kaslarınızı beslemenizi sağlayacak besinler…

Yumurta

İşte bir sporcu için vazgeçilmez olan protein kaynağı. Yumurtanızı isterseniz menemen, isterseniz sade, isterseniz de sebzeli bir omlet şeklinde tüketebilirsiniz. Omletinizde bir yumurtanın tamamını bir yumurtanın ise sadece beyazını kullanmanız en faydalısı olacaktır.

Fıstık Ezmesi

En sevilen enerji kaynaklarından biri de fıstık ezmesi. Fıstık ezmesini spordan sonra muz ve biraz laktozsuz süt ile birlikte tüketebilirsiniz.

Somon

En güçlü omega-3 kaynaklarından somon da protein oranı en yüksek besinlerden. Somonun üzerine biraz zeytinyağı, tuz, karabiber ve taze otlardan oluşan bir sos yapıp ızgarada pişirebilirsiniz.

Salata

Yeşilliklerin gücünü hafife almayın. Karışık bir mevsim salatası hem çok doyurucu hem çok sağlıklı hem de çok lezzetli bir spor sonrası besinidir. Dilerseniz tahıl, dilerseniz ızgara kırmızı ve beyaz etle tüketebileceğiniz salata sindirim sisteminiz için de son derece yararlıdır.

Avokado

Artık avokadoya olan ön yargılar yıkıldı diyebiliriz. Avokadoyu limon suyu ve cevizle ezerek bir sos haline getirebilir, dilimleyerek sandviçlerinizin arasında tüketebilir ya da yumurta ile birlikte afiyetle yiyebilirsiniz. Sağlıklı, doyurucu ve çok lezzetli!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir