Evde Yapılabilen 5 Göz Bakım Maskesi

Doğal malzemelerle evde cilt bakımı yapmak tüm kadınlar için keyiftir. Eşinizle, çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz bu basit ve doğal göz bakım maskesiyle dinlenmiş, capcanlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Çay Maskesi

En kolay, en bilindik göz maskesi çay ile yapılandır. Siyah ya da yeşil çay poşetlerini bir bardakta beş dakika demleyip afiyetle içtikten sonra ıslak haldeki çay poşetlerini buz dolabına koyun ve en az yarım saat bekletin. Soğumuş çay poşetlerini, uzanıp gözlerinizin üzerine koyun ve 10 dakika kadar bekletin. Çay maskesi, göz altlarını dinlendiren, şişlik alan bir maskedir. Bu işlemi günde birkaç kez yapabilirsiniz.

Yumurta Maskesi

İki yumurtanın beyazlarını bir kapta çırpın. Aktardan alacağınız cadı fındığı yağını yumurtaya ekleyin. Bir bez ya da fırça ile göz altlarınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Bu maskeyi haftada birkaç kez yapabilirsiniz. Yumurta maskesi, göz altı morluklarının yatışmasında ve göz altı derisinin sıkılaşmasında birebirdir.

Patates Maskesi

Patatesin içerisindeki nişasta, göz altı torbalarının giderilmesinde, iltihabın önlenmesinde ve mor halkaların iyileşmesinde faydalıdır. Orta boy bir patatesi soyup iyice yıkadıktan sonra rendeleyin. Rendelenmiş patatesi bir temiz bezin içine alın ve bezin ağzını bağlayın. Birkaç dakika boyunca bu patatesli poşeti göz kapaklarınız üstünde tutun ve şişlik inene kadar tekrarlayın.

Süt Maskesi

Yorgun göz altlarını yumuşatan süt, içeriğindeki laktik asitle iyi bir göz maskesidir. Pamuk parçalarını soğuk sütün içine batırın ve birkaç dakika göz altınızda tutun. Bu maskeyi haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir