Genç Kalmak İçin Zihinsel Ve Fiziksel Egzersiz Önerileri

Son bir senemize damga vuran pandemi koşulları yaşam şeklimizi önemli oranda değiştirdi. Bu durum hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendimizi oyalamak, sağlıklı ve genç kalabilmek için bir miktar çaba gerektiriyor. İşte hem zihnen hem de fiziken genç ve dinamik kalmak adına uygulayabileceğiniz egzersizler…

Proje Geliştirin

Hayal kurmak bir yere kadar! Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için onları doğru şekilde planlamak ve projelendirmek gerekir. Zihninizi canlı tutmak ve genç kalmak için kendinize koyduğunuz hedefleri, hayallerinizi ya da arzularınızı projelendirmeye başlayın.

Kasma ve Gevşeme Egzersizleri Yapın

Dolaşımı geliştirmek, kan akışını hızlandırmak, sırt-eklem ağrılarını rahatlatmak duruşunuzu canlandırmak için basit kasıp gevşeme egzersizleri deneyebilirsiniz. Oturarak ve ayakta vücudunuzun belli bölgelerini kasıp gevşetin. Örneğin omuzlarınızdan başlayarak sırtınıza oradan belinize, kol ve bacaklarınıza uygulayabileceğiniz bu kasıp gevşeme hareketleri ile fiziksel olarak canlanmanız mümkün!

Beyninizi Uyarın

Peki ama nasıl dediğinizi duyar gibiyiz? Bulmaca çözerek, satranç oynayarak yeni bir dil öğrenerek, bilmediğiniz ancak ilgi duyduğunuz bir alanda eğitim alarak… İlgi alanınız her ne ise şimdi ona yönelmek için zaman yaratma zamanı!

Pozitif İnsanlarla Sosyalleşin

Zihninizin ve bedeninizin genç kalması için çevrenizin de genç olması önemli. Sizi olumsuz etkileyen, negatif, huysuz kişilerdense pozitif, coşkulu, hayata karşı heyecan duyan kişilerle arkadaşlık etmeye ve zaman geçirmeye çalışın. Bu, modunuzu otomatik olarak yükselterek sizi daha genç hissettirecektir.

Yogaya Başlayın

Kendinizi dinlemek, bedeninizi dinlemek, esnemek ve dinlenmek için en uygun egzersizlerden biri kesinlikle yoga. Özellikle de ters duruşların çok dönüştürücü olduğunu hatırlatalım. Her gün 10 dakikalık yoga pratikleri ile değişime başlayabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir