İş Görüşmesine Özel Saç ve Makyaj Önerileri

İş görüşmelerinde ilk intiba çok önemlidir. Kendinizi tanıtmadan, anlatmadan önce saçınız, makyajınız, giyiminiz sizi anlatır. Karşınızdaki kişi, hakkınızda ilk izlenime imajınız üzerinden sahip olur. Bu nedenle iş görüşmesi öncesi hazırlık aşamasına da iş görüşmesi süreci kadar önem vermek gerekir. Ne giyeceksiniz, saçınız nasıl olacak, makyajınızı nasıl yapacaksınız düşünüp planlamak önemlidir. Eğer acil haber geldi ve hemen hazırlanmanız gerekiyorsa, telaşa gerek yok. En pratik iş görüşmesi için saç ve makyaj önerilerimiz sizlerle!

İş Görüşmesine Uygun Saç Modelleri

İş görüşmesi saç modelleri önerilerimizi dikkate alırken öncelikle saç kesimine dikkat etmelisiniz. Eğer kısa veya küt saç modelleri sahibiyseniz saçlarınızı fönle düzleştirerek veya maşa ile hafifçe hareketlendirerek salık bırakabilirsiniz. Burada kıstas saçın bakımlı görünmesi olmalıdır. Saçınıza fön çektikten veya maşa ile şekillendirdikten sonra üzerine elektriklenmeyi önleyecek bir sprey sıkabilirsiniz. Eğer maşa çok ağır duruyor ve gösterişli görünüyorsa tarakla bukleleri açarak doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kısa saçta fön veya maşa şık görünüm kazandıracağı için iş görüşmesine uygundur.

Saçlarınız uzunsa, açık saç sizi dağınık gösterebileceği için risk taşır. Bu durumda uzun saçlar için topuz saç modelleri kullanılabilir. Balerin topuzu yapmak için kullanılan topuz süngerlerinden yardım alabilir ve saçlarınızı sıkıca tepede topuz yapabilirsiniz. Tel tokalar ve çengelli lastik ile saçlarınızı topladıktan sonra sabitleyici sprey sıkmayı unutmayınız.

At kuyruğu da iş görüşmesi için iyi bir tercih olabilir. Saçın salık kalan kuyruk kısmını maşa ile şekillendirdikten sonra, lastiğin üzerini bir tutam saçla örtmeniz estetik bir dokunuş olur. Böylelikle sıradan bir at kuyruğu değil, özenli bir iş görüşmesi saçı sizin olur.

İş görüşmesinde örgü saç modelleri de uygulanabilir. Ancak örgünün mümkün olduğunca sade ve basit olmasına özen göstermelisiniz. Tüm dikkati saçlarınıza çekecek aksesuarlı örgüler veya kocaman tokalar yerine basit bir model sizin için yeterli olacaktır. Hem toplu hem de bakımlı, yalın görünümle olumlu izlenim verebilirsiniz.

İş Görüşmesinde Uygun Makyaj Önerileri

İş görüşmesine giderken makyajınızın doğal görünmesine özen göstermelisiniz. Kırmızı rujları, neon farları, metalik simleri şimdilik makyaj çantanıza geri koyabilirsiniz. Size gerekli olan malzemeler yorgunluğunuzu gizleyecek bir kapatıcı, iyi bir maskara, doğal tonlarda far, allık ve rujdur.

Öncelikle cildinizi nemlendirmeli ve canlı görünmesini sağlamalısınız. Eğer cildinizde leke varsa fondöten veya BB krem ile renk eşitliği sağlayabilirsiniz. Ardından göz altlarınızı cildiniz ile aynı tonlarda bir kapatıcı ile kapatabilir ve yüzdeki lekeleri kapatıcı ile örtebilirsiniz. Bir fırça yardımıyla kapatıcıyı uyguladıktan sonra gölge makyaj veya kontür işlemine geçebilirsiniz.

Yüz kemiklerini belirginleştirecek, hatları ortaya çıkaracak bir makyaj için cildinizden birkaç ton koyu pudra ve toprak tonlarında farlar gerekebilir. Göz çukurunu kaş kemiği altından belirginleştirecek koyu renk gölgelendirmeyi yaptıktan sonra, kaş altına ve göz pınarına bir parça aydınlık verebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak kontürü vermenizin ardından tam elmacık kemiği üstüne şeftali tonlarında bir allık sürebilirsiniz.

Göz makyajınız size soluk geldiyse ince kuyruksuz bir eyeliner ile hat verebilirsiniz. Kaşlarınızı doldurup taradıktan sonra kirpiklerinize maskara sürmeniz yeterlidir. Bir de nude tonlarda ruj kullandığınızda iş makyajınız hazır olur.

İş görüşmesi için saç bakımı ve makyaj yaparken amacınız düzenli bir görünüm olabilir. Söz konusu iş olduğunda saç şeklinizin ve makyajın işlevi, sizi güzel göstermekten ziyade, bakımlı ve özenli göstermektir. Bu nedenle iş görüşmelerinde sadelik her zaman puan kazandırır. Siz de saç ve makyaj önerileri doğrultusunda hazırlanabilir, güzellik ve bakım ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir