Süper Besin Spirulina Mercek Altında

Geçmişi milyarlarca yıl önceye dayanan Spirulina, dünyanın ilk süper yiyeceği Spirulina, astronotların besinleri arasında yer alıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için en çok aranan besinlerden olan spirulina hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için derledik.

Spirulina Nedir?

Spirulina, Dünya’daki en eski yaşam formlarından biridir. Spirulina, besin takviyesi olarak kullanılan mavi-yeşil bir alg türüdür. Yüksek oranda protein, doğal demir, B vitamini, ve beta karoten dahil birçok vitamin ve mineral içerir. Antioksidanlar, esansiyel amino asitler, klorofil ve phycocyanobilin (fikosiyanin) içeren spirulina, vegan diyetlerinde yaygın olarak yer alır.

Spirulinanın Faydaları Nelerdir?

Spirulina, kırmızı et, tavuk ve soya fasulyesinden daha fazla protein içeriyor ki bu rakam ortalama yüzde 55 ile 70 arasındadır. Amino asidin yanı sıra Spirulina, yüksek seviyelerde gama-linolenik asit (GLA), beta-karoten, linoleik asit, araşidonik asit, B12 vitamini, demir, kalsiyum, fosfor, nükleik asitler RNA ve DNA, klorofil ve sadece mavi-yeşil alglerde bulunan bir pigment-protein kompleksi olan phycocyanin içerir.

Spirulina, dayanıklılığı artırmaya ve yorgunluğu azaltmaya yardımcıdır. Vücut enerjisini artırmada çok etkilidir. Bağışıklık sistemini geliştirmeye yardımcı olan ve kalp, karaciğer ve böbrekler için destek sağlayan Spirulina ayrıca, kanı oksijenlendiren ve vücutlara hastalıklara veya diğer sağlık sorunlarına neden olabilecek toksinlerin temizlenmesine yardımcıdır.

Spirulina doğal bir iştah azaltıcıdır ve vücudun sindirim sistemini geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca vücuttaki iltihabı güvenli ve kimyasal içermeyen bir şekilde azaltır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir