Sağlıklı ve Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Herkes sağlıklı, bembeyaz dişlerle gülümsemek ister ancak bu hem dişlerin kendi doğal rengi, hem yenilip içilenler hem de doğru bakım yapılmaması nedeniyle her zaman mümkün olmaz. Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak için yapmanız gerekenler bir süreklilik gerektirir. Bu önerilere dikkat ettiğinizde ve alışkanlık haline getirdiğinizde istediğiniz dişlere sahip olmanız ise oldukça kolay.

Çay, Kahve ve Sigaraya Dikkat

Dişlerin beyaz rengine en çok zararı çay, kahve ve sigara verir. Sigara kullanmanın zararları herkesçe malumdur, kahve ve çay içenlerin ise kullanımı azaltmanın yanında buna yönelik olarak hazırlanan beyazlatıcı özellikteki diş macunlarına yönelmeleri en doğrusudur.

Günde En Az İki Kez Fırçalayın

Her sabah uyandığınızda ve her akşam yatmadan önce dişlerinizi ortalama iki dakika kadar fırçalamayı ihmal etmeyin. Ayrıca çantanızda bir seyahat tipi diş fırçası ve macunu bulundurursanız öğle yemeğinden sonra da fırçalama imkanınız olacaktır.

Limon ve Karbonat

Limon ve karbonatın diş beyazlatma etkisini mutlaka duymuşsunuzdur ancak asit oranı yüksek bu maddeler diş minesini aşındırma konusunda pek iyi referanslara sahip değil. Bu nedenle limon ve karbonat ile diş fırçalama işlemini haftada 1 kez ile sınırlı tutmanız en doğrusu.

Diş Beyazlatıcı Olarak Çilek

Çileğin içinde bulunan malik asit, diş yüzeyindeki zorlanmaları yok eder ve plak oluşumunu önler. Lif bakımından da zengin olan çilek, ağzın içini temizler, zararlı bakteri ve mikroorganizmaları yok eder. Çileği bir çatalla ezerek püre haline getirin ve diş fırçasıyla haftada bir iki kez uygulayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir