Yaza Yaklaşırken Kilo Kontrolü Sağlamak İçin İpuçları

Yaza adım adım yaklaşırken beslenme planlarında yenilikler yapmaya, daha az kalorili beslenmeye ve formumuza daha çok dikkat etmeye başladık. Diyet kelimesi pek çok kişi için zor ve korkutucu olsa da basit önlemlerle yaza fit girmek mümkün. İşte kilo kontrolü sağlamak için dört ipucu…

Fast Food Tüketimini Güncelleyin

Hamburgerler, sosisli sandviçler, pizzalar yaz mevsiminde arkadaşlarla geçen saatlere eşlik eden en pratik lezzetler. Onlardan kaçınmamız geretiğini bilsek de bunu yapmak oldukça zor. O zaman tümüyle reddetmek yerine güncellemeye gidebiliriz. Örneğin burgeri ekmekle değil marula sararak yiyebilir, pizzalarımızı tam buğday unundan seçebilir ve bu lezzetlerin yanında bolca yeşillik tüketebiliriz.

Sağlıklı Öğünleri Yanınızda Bulundurun

Yaz aylarında daha çok dışarıda zaman geçiriyoruz ve gittiğimiz yerde sağlıklı gıda bulamama sorunu yaşayabiliyoruz. Bunun için yanınızda sağlıklı ana ve ara öğünler taşımak iyi bir çözüm olabilir!

Şekerli İçeceklerden Kaçının

Biraz serinlemek için sarıldığınız çoğu içecek bol miktarda şeker barındırabilir. Asitli içeceklerden şekerli limonatalardan, soğuk çaylardan kaçınmak çok önemli!

Detoksla Kendinizi Yaza Hazırlayın

Özellikle tatil dönemlerine doğru yapacağınız sağlıklı detokslar kilo kontrolünde büyük fayda sağlar. Elbette sağlıksız ve yoğun detoks programlarından bahsetmiyoruz. Öğünlerin birini sağlıklı bir yeşil detoks suyu hazırlayarak vücudunuzu ödem ve toksinlerden arındırabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir