Yazın Çocuklarınızı Güneş Kremi İle Korumanın Önemi

Yaz başladı, havalar ısınıyor, güneş gökyüzündeki hakimiyetini artırıyor. Pek çoğumuz için “tatil modu” denebilecek bu durum, aslında bir uyarıyı da beraberinde getiriyor. Uzmanların her yıl düzenli şekilde hatırlattığı üzere, güneş altında bilinçsiz geçirilen vakit çok sayıda cilt problemine neden olabiliyor. Güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalmak özellikle çocuklar için tehlikeyi artırıyor. Ama paniğe gerek yok, bilinçli ve doğru güneş koruyucu ürünler ile çocuklarınızın cilt sağlığını koruyabilirsiniz. Çocuğunuza güneş kremi kullandırırken işinize yarabilecek ipuçlarını sizin için derledik.

Eğlence Katın

Çocukların güneş kremi süremeye istekli olmasını sağlamanın yolu eğlenceden geçiyor. Bunun için örneğin, güneş kremi sürmek için aranızda bir yarış düzenleyebilirsiniz.

Doğru Zamana Dikkat Edin

Çocukların güneş kremi kullanması, sadece plajda veya havuzda değil, güneşli bir günde yaşadığınız şehirde, dışarıda oynarlarken de önemlidir. İdeal zamanlama ise güneşe çıkmadan 30 dakika önce sürülmesi ve her iki saatte bir yenilenmesidir.

Çocuklara Özel Güneş Kremi Seçin

Çocuk cilt yapısına uygun ve onlar için özel olarak formüle edilmiş güneş kremleri kullanmak oldukça önemli. Ayrıca, çocukların hassas ciltlerine uygun, SPF 30 veya daha yüksek faktörlü bir güneş kremi seçmenizi tavsiye ederiz. Çocukların ciltleri yetişkinlere göre daha hassastır ve güneş yanığına daha yatkındır. Bu nedenle, çocuklar için kimyasal içermeyen mineral filtreli güneş kremlerini kullanmak önemlidir. Bu tür kremler, ciltte kimyasal reaksiyonlara neden olmadan UV ışınlarını yansıtır ve böylece cildi güneşin zararlı etkilerinden korur. Ayrıca bu tür güneş koruyucu kremler, kimyasal içerikli olanlar gibi çocuklarda alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir