Babalar Günü’ne Özel Kutlama ve Hediye Alternatifleri

Babalarımız, sırtımızı her zaman güvenle yaslayabileceğiniz limanlarımızdır. Sevgimizi, saygımızı ve hayatımızdaki değerlerini her daim ifade etmeli, onlarla geçirdiğimiz yılları güzel anılarla doldurmalıyız. Babalar Günü’ne geri saydığımız bugünlerde, onlara olan sevgimizi göstermenin en güzel yollarını aramanın da tam zamanı… Babalar Günü’nü en içten şekilde kutlamak, onlara kendilerini değerli hissettirecek hediyeler seçmek, sevgimizi ifade etmek için birer aracı olacak. Peki bu sene Babalar Günü’nü nasıl kutlamalı, nasıl hediyeler almalıyız? İşte size birbirinden güzel öneriler…

Babalar Günü Ne Zaman?

Her sene Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü, bu sene 21 Haziran 2020 tarihine denk geliyor. Korona virüs nedeniyle bu sene Anneler Günü’nde ve Ramazan Bayramı’nda ailelerimizden uzak kaldık. Normalleşme sürecinde kutlayacağımız Babalar Günü için kutlama seçeneklerine göz atarken yine de onların sağlık ve güvenliklerini ön planda tutmamız en doğrusu… Babalarımızı ziyaret ederken onları öpmemek, sarılmamak ve sosyal mesafemizi koruyarak sağlıklarına verdiğimiz değeri vurgulamak oldukça önemli…

Babalar Günü Hediye Fikirleri

Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak kutlanacak Babalar Günü’nde, babanız için seçtiğiniz hediyeye daha fazla görev düşüyor. Babanızın zevkini, tarzını yansıtan hediyeniz, onu mutlu etmeli ve değerli hissettirmeli. İşte farklı stillere uygun Babalar Günü hediye önerileri:

  • Sportif bir babaya sahipseniz; eşofman takımı ya da spor ayakkabı, tam babanıza göre bir hediye olacaktır. Alacağınız sportif kıyafet sayesinde babanız hafta sonlarında kendisini rahat ve dinamik hissedecektir.
  • Geleneksel zevklere sahip bir babanız varsa; onlar için alınacak en doğru hediyeler arasında tavla takımı gelir. Ayrıca kravat, tespih ya da kol düğmesi de doğru bir seçimdir. 
  • Duygusal ve romantik bir babaya sahipseniz; Onunla fotoğraflarınızdan bir albüm yaparak hediye edebilirsiniz. Çocukluk fotoğraflarınızdan başlayarak oluşturacağınız bir albüm oldukça değerli ve duygusal bir sürpriz olacaktır.
  • Kitap kurdu bir babanız varsa; onun için kullanışlı ve büyük yeni bir kitaplık ve seveceğini düşündüğünüz kitaplar alabilirsiniz. Ayrıca kitaplığın kurulumunu babanız ile yaparak birlikte vakit geçirmiş olursunuz, en yeni hediye kitaplarınızı raflara yerleştirirken ne kadar mutlu olacağını tahmin edemezsiniz.
  • Nostalji tutkunu babalar için en doğru hediye seçimi ise kaliteli bir pikap olacaktır.  Ayrıca pikabın yanında sevdiği bir sanatçının 45’lik plağını da hediye ederek sürprizinizi daha da güçlü hale getirmiş olursunuz.

Babalar Günü Hediyesi Seçerken Bunlara Dikkat!

Hediye konusunda babanızın nelerden hoşlandığını bilemiyorsanız her erkeğin seveceği hediye seçimlerinde bulunabilirsiniz. Bu hediyelerin başında kuşkusuz parfüm gelir. Erkekler arasında değeri yadsınamaz olan parfümü seçerken babanızın eski kokularına yakın olanları olabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise kol saatidir. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin hem geleneksel hem de modern bir seçim olan kol saatlerine “hayır” diyecek bir erkek yoktur. Ayrıca tıraş makinesi de oldukça makbul bir hediyedir. Erkekler için yeni ve modern bir tıraş makinesi her zaman için zaruri bir ihtiyaçtır.

Babalar Günü İndirimleri

Aklınızdaki “Babalar gününde hediye ne alınır?” sorusuna cevap bulduysanız birçok firmanın indirimlerinden faydalanarak uygun fiyatlı ürünlerden satın alabilirsiniz.

  • Cep telefonu, tıraş makinesi ya da akıllı saat gibi bir ürün almaya karar verdiyseniz, teknoloji mağazalarının babalar günü indiriminden faydalanabilirsiniz.
  • Eğer alacağınız hediye kıyafet ise online satış mağazalarında babalar günü kapsamında birçok mağaza indirime girerek bütçenize katkıda bulunur.
  • Ayrıca birçok giyim firması babalar gününe özel hediye kombinasyonları çıkartır. Özellikle bu özel gün için hazırlanan farklı konseptteki hediyeler hem uygun fiyatlı hem de oldukça şıktır. Bu setler arasından özellikle gömlek, kravat ve kemer kombininden oluşan ürünleri satın alabilirsiniz.
  • Eğer kitap, pikap ya da ajanda gibi bir hediye almak istiyorsanız hem online mağazalar hem de kitapçılar tarafından satışa sunulan ürünlere bakabilirsiniz. Özellikle indirimli kitaplar arasından klasik romanlardan satın alabilir, babanızın koleksiyonuna katkıda bulunabilirsiniz.
  • Babanızı özel hissettirecek bir yüzük, kol düğmesi, tespih ya da yaka iğnesi almayı planlıyorsanız, Altınbaş‘ın birbirinden şık ve stil sahibi ürünlerinde Babalar Günü’ne özel indirimler olduğunu unutmayın.

Babalar Günü Nasıl Kutlanmalı?

Babalar günü hediyesi seçiminden sonra hediyenin nasıl verileceği de oldukça önemlidir. Şık bir kutu, en az hediyenin içeriği kadar önemlidir. Ayrıca babalar gününü tamamen babanıza ayırabilir, babanız ile birlikte bir gün geçirebilirsiniz. Hatta Babalar Günü akşamında bir pasta keserek ailece mutlu bir gün geçirebilirsiniz. Unutmayın, hediyeler kadar birlikte geçirilen zaman da oldukça değerlidir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir