Kendinizi Altınbaş’la Ödüllendirin

Aşk üzerine, âşık olduğunuz kişiyle birlikte geçirdiğiniz anlar üzerine sayısız hikâye bulmak, bir o kadar da yorum duymak mümkün. Yüzlerce yıldır insanın en hassas ve belki de en savunmasız olduğu konuların başında şüphesiz aşk geliyor. Fakat unutmayın ki âşık olmanın binlerce yolu bulunuyor. Her birinin hakkını verebilmek için de kişinin önce kendisine âşık olması, kendi kendine mutlu olmayı öğrenmesi gerekiyor. Tam da bu yüzden Kafka’nın kavuşamadığı sevgilisi Milena’ya mektuplarında seslendiği gibi “Kimi zaman yalnız kalabilmek mutluluğun ilk koşulu” olarak görülüyor.  

Yazar Hakan Günday, modern hayatın her bireyde şiddetle uyandırdığı basıp gitme arzusunu gerçekleştiren iki arkadaşın hikâyesini anlattığı ilk romanı Kinyas ve Kayra’da ise yalnızlığı özgürlükle ilişkilendiriyor ve şöyle diyor: “İnsanın tek gerçek özgürlüğü yalnızlığıdır.” Özetle yalnızlığın her zaman birilerinin empoze ettiği gibi depresif olması ya da derhal çözülmesi gereken bir problem olarak görülmesi gerekmiyor. İnsanlar kendi kendilerine kalarak da mutlu, özgür ve huzurlu bir hayat sürebiliyor.

Yalnızlardan kocaman bir kalabalık yaratan bir gün

Hal böyle olunca yalnızlığının tadını çıkaran insanların sayısı giderek artıyor. Öyle ki her yıl 11 Kasım’da dünyanın dört bir yanında Yalnızlar Günü kutlanıyor. Yalnızlığı çok katlı binaların 1+1 dairelerine hapsolmaktan kurtarıp sokaklara taşıyan; binlerce, hatta milyonlarca yalnız insandan kocaman bir kalabalık yaratan bu günün çıkış hikayesi de oldukça ilginç.

Yalnızlar Günü 1993 yılında Çin’in Jiangsu eyaletinin başkenti olan Nankin’de yalnızlığın monotonluğundan kendini kurtarmak isteyen dört üniversite öğrencisinin kendi kendilerine hediyeler alıp yalnızlıklarını kutlamalarıyla ortaya çıkan; kısa zamanda önce Nankin şehrindeki diğer üniversitelere, ardından Çin’in farklı şehirlerine ve derken sosyal medyanın da etkisiyle tüm dünyaya yayılan bir tür gelenek. 11 Kasım’da, yani 11.11’de kutlanması ise bir tesadüf değil; ilhamını yalnızlığı ve tekil olmayı temsil eden “1” rakamından alıyor.

Yalnızlar Günü hem yalnızları sevindiriyor hem de alışveriş tutkunlarını… Nitekim markalar bu kutlamaların bir parçası olmak ve kendi kendini ödüllendirmek isteyenleri teşvik etmek adına çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Altınbaş’la önce kendinizi mutlu edin!

Kendinizi iyi hissetmeniz ve hayatın her anından sonuna kadar keyif almanız adına her fırsatı değerlendiren Altınbaş da Yalnızlar Günü’nde sizi sürprizlerle karşılamaktan geri durmuyor. Siz de Altınbaş’ın zarif ve özgün çizgileriyle dikkat çeken Pırlanta Tektaş Kolye tasarımıyla kendinize hoş bir jest yapın. Yalnızca www.altinbas.com üzerinden 990 TL’ye, üstelik Altınbaş güvencesiyle satın alabileceğiniz, gerek günlük hayatta gerekse özel günlerde kullanabileceğiz bu tasarımla kendinizi şımartmanın tadını çıkarın.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir