Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

Yeni yıl heyecanını yeni yeni atlatmışken, yeni yılın getirdiği özel günlere kapı açtık. Özel günlerde bizi sarıp sarmalayan hediye telaşı şimdiden sevgililer günü için başladı bile. Şimdiden 14 şubat deyince kırmızı kalpler, güller, çiçekler, peluş ayıcıklar, sokaklarda selfie çeken mutlu çiftler gözümüzde canlanmaya başladı bile.

St. Valentine; M.S. 3. yüzyıla dayanan geçmişi olan bu günü kalbi aşkla atanlara adamış. Hatta bugün dünyanın birçok yerinde yalnızca Sevgililer Günü olarak değil “Aziz Valentine Günü” olarak da anılır. “Dünyayı bir tek sevgi kurtaracak.” mesajını alanlar şanslı, bugünü kutlayıp kutlamamak tamamen kişisel tercihlerden ibaret. 14 Şubat için geri sayım başladı. Bu özel günü kutlayacak olanların kafası ne yapacakları, sevgililerine ne alacakları konusunda hayli karışık. Kafa karışıklığını gidermek adına bir kaç öneride bulunalım.

Klasik Hediyelerden Hoşlananlar

Kurallarına sıkı sıkıya bağlı biriyseniz ya da sevgiliniz öyle ise o halde ince, zarif hediyelerle tamamlayacağınız klasik bir akşam yemeği hazırlayarak günü sonlandırabilirsiniz. Klasiklerden oluşan sevgililer günü hediyesi alternatifleri olarak erkeklere; şık bir satranç takımı, klasik model bir saat, kullandığı parfümü, iş hayatında takım elbise kullanıyorsa şık bir gömlek ve onu tamamlayacak bir kravat tercih edilebilir. Kadınlar için hediye seçenekleri arasında; küçük taşlı, minimal bir pırlanta kolye, en sevdiği parfüm, günlük hayatında kullanabileceği bir fular, çanta ya da stiletto güzel bir alternatif olabilir.

Bütçem Az Diyenler

Sevgililer günü hediyelerinin illa ki dudak uçuklatan fiyatlara alınmasına gerek yok. Maksat o gün birlikte olmak ya da uzakta olanlar için küçük hediyelerle anıları ve aşkı tazelemek; o halde el emeği hediyeler işin içine girebilir. Elinizden geliyorsa sevgiliniz için atkı, bere ya da hırka örmek oldukça romantik bir hediye alternatifi olacaktır. Bir kutunun içine; çikolata, kahve, kitap, ve beraber çekildiğiniz fotoğraflardan oluşan bir kolaj yapmanız da şaşırtıcı ve sade bir seçenek olabilir.

Monotonluktan Sıkılanlar

Sevgililer gününde bu sene birlikte yemek yapmayı deneyebilirsiniz. Sevgiliye yapılan lezzetli bir tabak yemek oldukça özel bir hediye olacak aynı zamanda baş başa romantik yemek isteyenleri de mutlu edecektir. Her zaman şikayet edilen bir noktadır “Kızlara hediye almak kolay ancak erkeklere hediye almak zordur” derler. Sevgililer gününde erkeklere hediye almanın püf noktası ikinizin de ortak hoşlanabileceği bir şey yapmak olabilir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir