Sevgiliye Özel Altın Kol Düğmesi

Erkek aksesuarları arasında hatırı sayılır bir yere sahip olan kol düğmesi, geçmişten günümüze en çok kullanılan aksesuarlardan biridir. Davetlerden düğünlere, toplantılardan aile yemeklerine kadar her ortama uyan ve prestij simgesi olan kol düğmeleri, farklı tarzlara ve bütçelere uygun seçenekleriyle hem kıyafeti tamamlıyor hem de göz alıcı bir şıklık sunuyor.

Fransa’da ortaya çıkan manşetli gömlek modasının yaygınlaşmasıyla hayatımıza giren kol düğmeleri, o dönemlerde soyluluğun ve asaletin simgesiydi. Fakat sadece varlıklı ailelerdeki erkekler şık kol düğmeleri kullanabilirdi. Günümüzde ise, birçok farklı materyalden yapılan kol düğmeleri artık bir soyluluk işareti değil stil simgesi. Bu nedenle farklı tarz ve gelir gruplarındaki erkekler şıklıklarını tamamlamak için farklı kol düğmeleri kullanabilmekteler.

Hem kullanması kolay hem de zarif olduğu için, özel günlerde sevgiliye alınabilecek hediyeler listesinin ilk sıralarında kol düğmesi geliyor. Eğer özel bir gün için sevgilinize kol düğmesi almaya karar verdiyseniz, yapmanız gereken şey, satın alacağınız kol düğmesi için bir bütçe belirlemek ve sezonun kol düğmesi trendlerini takip etmek.

Altın Kol Düğmeleri

Bu küçük ama fark yaratan detay, her aksesuarda olduğu gibi sezonun modasına göre, farklı boyutlar, farklı materyaller ve farklı renklerde üretilebiliyor. Bu yıl ise erkek kol düğmesi modelleri arasında en çok beğeni alan materyallerden biri altın. Normalde erkeklerde görmeye pek alışık olmadığımız altın, takım elbiseden usulca çıkan manşetleri şıklıkla birleştiren gösterişli bir tercih. Altının ışıltısı ve insana kattığı enerjisiyle birlikte altın kol düğmesi, sevgilinizin şıklığını tamamlayacak en güzel seçim olacak!

Eğer sevgiliniz altını tercih etmiyorsa telaş etmeyin. Bu yılın kol düğmesi tasarımları arasında altına alternatif materyaller de düşünülmüş. Tabi bu listenin başında gümüş kol düğmesi geliyor. Asi, havalı, çekici ve zarif! Tarzınız ne olursa olsun, gümüş, şık duruşuyla her tarz için hayat kurtarıcı bir alternatif. Altın ve gümüşün yanı sıra daha gösterişli seçimleri sevenler için pırlanta ve inci gibi değerli materyallerden üretilmiş kol düğmeleri de bulunuyor.

Gösterişi sevmeyen ve günlük yaşamda da şıklığı elden bırakmak istemeyen erkekler için daha sade kol düğmesi modelleri de bulunmakta. Takım elbiseyi sade ve alımlı bir detayla kombinlemeyi seven erkekler için altın ve gümüş gibi materyaller yerine tek renk kol düğmeleri zarif bir alternatif olacak.

Sezonun trendlerini izlemektense yalnızca sevgilinizin tarzına uygun bir kol düğmesi almaya karar vermiş de olabilirsiniz. Hatta hediyenizin çok daha özel olmasını isteyebilirsiniz. Tabi ki tüm aksesuarlarda olduğu gibi erkek kol düğmesi için de kişiye özel tasarımlar mevcut. Tercihinizi bu yönde kullanırsanız eminiz ki sevgilinize aldığı en özel hediyelerden birini vermiş olacaksınız!

Eğer sevgilinize alacağınız hediye için tarz konusunda karar verdiyseniz sıra geliyor kol düğmesi fiyatlarına. Kol düğmesi fiyatları tahmin edebileceğiniz gibi satın alacağınız düğmenin materyaline göre değişiyor. 20 TL’den 10.000 TL’ye kadar birçok alternatif sunan kol düğmeleri, farklı bütçelere hitap edebilecek bir hediye.

Pırlanta Kol Düğmeleri

Eğer alacağınız hediye için yüksek bir bütçe ayırdıysanız,  pırlanta, inci veya altın kol düğmesi tercih edebilirsiniz. Gümüş veya sade tasarımlara sahip kol düğmeleri ise sizin için çok daha bütçe dostu seçimler olacak.

Fiyatlara da göz attıktan sonra birbirinden farklı kol düğmesi modelleri ve fiyatları arasında kaybolmuş olabilirsiniz. Unutmayın ki mükemmel kol düğmesi alımında en önemli detay alacağınız kişinin tarzı ve zevkleridir. Bu yüzden bütçenizin de elverdiği ölçüde, karşınızdaki kişinin farklı ortamlarda kullanabileceği, stiliniz tamamlayabileceği bir modele bakmalısınız. Hangi kol düğmesini seçerseniz seçin, bu ufak ama zarif hediyeyle sevgilinizin kalbini bir kez daha çalacaksınız!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir