Alber Elbaz’ın Ardından…

Dünyaca ünlü modacı Alber Elbaz, 59 yaşında corona virüs  nedeniyle hayatını kaybetti. Elbaz, Meryl Streep’ten ABD’li şarkıcı Beyoncé’ye kadar pek çok ünlü isim için kıyafet tasarlamıştı.
Streep, 2012 yılında The Iron Lady filmindeki rolü ile Oscar ödülü kazandığında Elbaz’ın tasarladığı elbiseyi giyiyordu. Moda dünyası Elbaz’ın kaybıyla önemli bir rengini yitirdi.

Alber Elbaz Kimdir?

Paris’te yaşayan 59 yaşındaki İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı ünlü modacı Alber Elbaz, koronavirüse yenik düştü. 6 Şubat 1961 tarihinde Fas’ın Kazablanka şehrinde doğup İsrail’de yetişen Elbaz, daha sonra New York’a taşınmıştı. Moda dünyasına adım atmasıyla Paris’e taşınan Alber Elbaz, burada Guy Laroche ve Rive Gauche ile çalışmıştı.

Fransa’nın en eski moda marklalarından Lanvin’i yıllar sonra yeniden hayata döndüren isim olarak bilen Elbaz’ın sözleşmesi Lanvin tarafından beklenmedik bir şekilde feshedilmişti. Bunun üzerine AZ Factory markasını kuran modacı yeniden adını duyurmayı başarmıştı.  Lanvin ise Elbaz’sız günlerinde kan kaybetmişti. 

Moda dünyasına renk katan sevilen tasarımcıyı saygıyla anıyoruz…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir