Dekolteli Elbiselerle Kullanabileceğiniz Takılar

Her kadın güzel görünmek ister. Küpeler, kolyeler, yüzükler her kadının vazgeçilmeleri arasındadır. Kadınların her kıyafetine uygun farklı aksesuar seçimleri yapması, zaman içinde yeni ve stil sahibi onlarca kombin yaratmasını sağlar. Bazı elbise ve aksesuarlar vardır ki birlikte kullanıldıklarında eşsiz bir uyum ortaya çıkar. Peki dekolte elbiselerin çeşitleri nelerdir? Hangi dekolte hangi aksesuarla kombinlenmelidir? Sizin için yorumladık…

Dekolte Çeşitleri Nelerdir?

Derin Yırtmaç Dekolteli Elbiseler:

Bacağın ön kısmından gelen dekolteler, kadınları fazlası ile iddialı gösteriyor. Uzun bacak boyuna sahip kadınlara fazlası ise şık bir görünüm sağlıyor.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Derin Göğüs Dekolteli Elbiseler:

Tişört, gömlek ve elbiselerin tümünde derin göğüs dekoltesi kullanılabilir. Gömleklerin ve gömlek elbiselerin üst düğmeleri biraz açık bırakılarak çok zarif bir görünüm elde edilebilir. Bu tip kombinler dantel braletler ile kombinlendiğinde şıklığını ikiye katlar.

Pencere Dekolteler:

Yırtmaçlar, derin göğüs dekolteleri ve sırt dekolteleri gece elbiselerinde oldukça fazla kullanılan dekolte çeşitleri arasındadır. Fakat elbiselerin tam ortasında yer alan minik dekolteler de oldukça ilginç ve güzel durmaktadır.

Bel Dekolteli Elbiseler:

Elbiselerin bel kısmındaki dekolte de alışılagelmiş dekolte elbiselerin dışında yer alıyor. Farklı bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar bu dekolteye sahip elbiseleri tercih edebilirler.

Omuz Dekolteli Elbiseler:

Geniş yaka ve düşük omuzlu elbiseler, çok fazla tercih edilen modeller arasındadır. Omuz dekolteli elbiseler ile isterseniz spor, isterseniz klasik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Elbiseler:

En iddialı dekolte çeşitlerinden olan sırt dekoltesi,elbiselere çok farklı bir tarz katar. Derin bir sırt dekolteli elbise ile oldukça iddialı gözükebilirsiniz.

Dekolteli Elbiseleri Kombinleyebileceğiniz Kolyeler

Kolyeler, dekolteli elbiselerin en şık tamamlayıcısıdır. Peki hangi dekolte modellerini hangi kolyeler ile kombinlemelisiniz?

 • V yaka dekolteli elbiseler bu sene oldukça moda ve en çok tercih edilen yaka tiplerinden de biri aslında. V yaka dekolteli elbiseler ile ince taşlı kolyeler tercih edebilirsiniz. İnce ve zarif kolyeler tarzınız değilse madalyon tipi modeller de tercih edebilirsiniz.
 • Göğüs dekolteli bir elbise tercih etmiş ancak dikkatleri dekoltenize çekmek istemiyorsanız geniş, renkli ve çoklu kolyeler kullanabilirsiniz. 4-5 sıradan oluşan büyük bir kolye, ana parçanız olarak göz kamaştırabilir.
 • Derin göğüs dekoltesi kullanmayı seviyorsanız ve dikkat dekoltenizde olsun istiyorsanız küçük, zarif kolyeler tercih edebilirsiniz. Kullandığınız ince kolyeler sizi hem zarif hem de şık gösterecektir.
 • Göbeğe kadar uzanan bir göğüs dekolteli elbise tercih ettiyseniz tercihinizi ince yapılı ve uzun kolyelerden yana kullanabilirsiniz.
 • İnce, uzun kolyeleri sırt dekolteli elbiseler ile de kullanıp güzel bir uyum elde edebilirsiniz.
 • Elbisenizin dekoltesini daha spor bir kombinle tamamlamak isterseniz, renkli boncuklu kolyeler tercih edebilirsiniz. Boncuklu kolyeler elbisenize spor bir şıklık katacaktır.
Ürüne gitmek için tıklayın.
 • Göğüs dekoltesinde tercih edilen kolye türleri, göğüs boyutlarına göre de farklılık gösterebilir. Büyük göğüslere sahip kadınlar tasma şeklinde kolyeler takarak şıklık kazanırken küçük göğüslü kadınların tasma kolyeleri kullanması çok şık olmayacaktır. Bu yüzden küçük göğüslü kadınların daha ince ve uzun kolyeler tercih etmesi gerekmektedir.
 • Dekolte tercihiniz bacak veya belden yana ise ve üstüne üstlük bir de kapalı yaka bir elbise kullanmış iseniz kolye takmamanız daha doğru olacaktır. Çünkü bu şekilde odak, dekoltenizden farklı bir yerde olacağı için karmaşıklık ortaya çıkacaktır.
 • Yazlık dekolteli bir elbise giydiğinizde tasma şeklinde ve taşlı kolyeler kullanabilirsiniz.
 • Göbek dekolteli bir elbisede ince tasma kolye takabilirsiniz.
 • Günlük kullanımlarınızda elbiseniz ile zıt renklerde kolyeler tercih edebilirsiniz. Aynı renk takılar hoş bir görüntü sağlamayacaktır.
 • Sırt dekoltelerinizde gösterişli, taşlı, büyük ve şık kolye modelleri kullanarak tüm dikkatleri sırtınıza çekebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir