Düğün ve Davet Şıklığı İçin İpuçları

Yazın gelişi, pandemi kısıtlamalarındaki gevşemeler derken çok yakında düğün/davet mevsimi açılıyor. Sevdiklerimizin düğünlerinde, nikahlarında ya da şık akşam davetlerinde şıklık yarışı da başlıyor elbette. Peki yeni sezonda nasıl tasarımlar tercih etmeli ve nasıl aksesuarlarla tamamlamalıyız? İşte birkaç ipucu…

Vücut Tipinize Uygun Tasarımlar Seçin

Şık gece kıyafetleri söz konusu olduğunda aklınızda belli stiller canlanması ve vitrinlerde gördüğünüz bazı tasarımları kendi üzerinizde hayal etmeniz çok normal. Ancak kıyafet seçiminde öncelik mutlaka vücut tipiniz olmalı. Vücudunuzda beğendiğiniz, iddialı olduğunu düşündüğünüz bölgeyi öne çıkarırken dezavantajlı olduğunu düşündüğünüz bölgeleri gizlemek en doğru seçimdir her zaman. Omuzlarınız genişse bu bölgeyi açıkta bırakıp şık kolyelerle tamamlayabilir, uzun bacaklarınız varsa tercihi bacak dekoltesinden yana kullanabilir ve şıklığınızı bileklik, yüzük gibi aksesuarlarla bütünleyebilirsiniz.

Kumaş Kalitesinden Emin Olun

Kıyafetinizin tasarımı ne kadar iyi olursa olsun iyi bir kumaş ve dikişe sahip değilse üzerinizde iyi durması imkansızdır. İçinde rahat hareket edebildiğiniz, kolay buruşmayan kumaşları ve muntazam bir dikişi mutlaka önemseyin!

Davetin Yeri ve Zamanını Önemseyin

Sade bir nikah töreninde daha sade ve şık kıyafetlere yönelirken kır düğünlerinde uçuşan tasarımları, daha ağır törenlerde ise daha iddialı abiyeleri seçebilirsiniz. Elbette davetin saati de önemli. Bir gündüz davetinde ağır makyaj ve ağır abiyeler hiç uyumlu olmayacaktır.

Aksesuarın Gücüne İnanın

Dümdüz bir siyah elbiseyi doğru ayakkabı, çanta ve mücevher seçimi ile zirveye taşımak daima mümkündür. Altınbaş’ın modern tasarımları, ince zevkli işçiliği ve en trend ürünleri ile davetlerde göz kamaştırmanız kaçınılmaz olacak… Birbirinden şık altın, pırlanta, inci, elmas kolye, yüzük, küpe, bileklik ve bilezik tasarımları için Altınbaş online mağazasını ziyaret etmeyi unutmayın…

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir