Nedo by Nedret Taciroğlu’nun ‘Yolculuk’ Temalı Koleksiyonu

Nedret ve Yasemin Taciroğlu tarafından hazırlanan Nedo by Nedret Taciroğlu İlkbahar-Yaz 2021 hazır giyim koleksiyonu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bünyesinde dijital olarak 13 Ekim akşamı saat 22.00’de moda tutkunlarıyla buluştu. Tarihi Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde çekimleri gerçekleştirilen defilede sunulan koleksiyonun teması ise “YOLCULUK”tu.

Nedret ve Yasemin Taciroğlu bu zorlu süreci bir yolculuk olarak değerlendiriyorlar. Her dönem zamansız tasarımlara yönelen Taciroğlu, yeni hazır giyim koleksiyonunda yine Nedo kadınını yansıtan romantik, feminen ve çarpıcı detaylar göze çarpıyor. “Hepimiz bir yolculuğa çıktık, yeniye pozitif bir bakış açısıyla yer açmalıyız” diyen Nedret Taciroğlu, “Geçmişin artık eskisi gibi olmayacağı yeni bir döneme adım atarken, İlkbahar/Yaz 2021 hazır giyim koleksiyonumuzla; biz de kendi romantik dünyamızı, pozitif bir bakış açısıyla yansıtmak istedik” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Pastel renklerin hakim olduğu 26 parçadan oluşan koleksiyonda; poplin elbiselerden ipek organze ve şifona uzanan bir yelpazede kokteyl ve party elbiseleri yer alıyor. Taciroğlu’nun zamanı durdurduğu ve modern çizgileri couture el işçiliği ile birleştirdiği tasarımlarda, farklı desen ve dokulardaki dantel ve makromeler, omuzlarda kullanılan volanlar, ipek şifon ve ipek organze kokteyl elbiseleri üzerine aplike edilen fransız dantel detaylarla zenginleşirken, 80’ lerin izlerini taşıyan çicek desenli ipek şifon ve organze elbise, etek-bluzlardan oluşan koleksiyon; hem gündüz hem akşam kullanışlı bir şıklığa ev sahipliği yapıyor. Ayrıca belin altında kullanılan çeşitli kalınlıkta deri kemerler ve püsküllü deri çantalar günlük şıklığın modern detayları olarak koleksiyonda yer alıyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir