Sonbaharın Deseni Ekoseler Mercek Altında

Sonbaharın resmileşmiş deseni ekose, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte yeniden ön planda. Evet, bu sonbahar-kış döneminde de ekose elbiseler, ekose etekler, ekose gömlekler, ekose pantolonlar, ekose ceketler ve ekose paltolar yine bizimle olacak ve iç ısıtıcı etkisini üzerimize taşıyacaklar. Hadi, yeni sezonda ekoseler ile yaratabileceğiniz harika stillere bir göz atalım…

Ekose Nedir?

Moda dünyasının en sevdiği desenlerden olan ekoseler, çeşitli renk ve dokularda olabiliyor. Köken olarak Fransa ve İskoçya’dan geldiği bilinen ekose kumaşlar, hem dekorasyon da hem de giyimde severek kullanılıyor. Tartan diye de bahsedilen ekoseler, çoklu renklerde çapraz çaprazlanmış yatay ve dikey bantlardan oluşan bir kalıp olarak tanımlanıyor. Tartanlar dokuma yünden olurken son senelerde birçok başka malzemeden de üretilebiliyor. Ekose, özellikle İskoçya ile ilişkilendiriliyor, İskoç etekleri neredeyse her zaman ekose desenlerine sahiptir.

Ekose Giymenin Kuralları

Ağırlıklı olarak kırmızı-siyah, siyah-beyaz, pembe-gri, kahverengi-siyah gibi tonlarda karşımıza çıksa da ekosede renkliliğin bir sınırı yok. Ancak ekose desen kullanmanın bir sınırı var. Ekose dikkat çekici ve domine edici bir desen olduğu için ekoseli kombinlerinizde başka desen kullanmamaya özen göstermelisiniz. Tercihiniz ekoseli şal, ekoseli pantolon, ekoseli gömlek, ekoseli kaban ya da ekoseli ceket olabilir, ancak kalan tüm parçaların ekose deseni ile uyumlu tek ve düz bir renkten seçilmiş olması önemlidir.

Ekose Kombin Örnekleri

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir