Ay Işığı Kadar Romantik ve Uğurlu: Altınbaş Ay Taşı Koleksiyonu

Ay gibi parlayan ay taşı, asırlar boyunca farklı kültürlerde farklı şekillerde kullanıldı. Feminen yin enerjisinin en önemli göstergesi olan ve ayın yatıştırıcı etkilerini taşıyan ay taşı; kişilere sakinlik, huzur ve denge getirmesiyle biliniyor. Ay taşının sunduğu sakinlik, yaratıcı enerjinin en büyük kaynaklarından biri olarak dikkat çekiyor.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Ay Taşı Nedir?

Ay taşı, takı olarak kullanılan oldukça popüler bir taştır. Her bir ay taşının kendine özgü bir yapısı vardır. Böylelikle farklı farklı ay taşı kolyeleri üretilebilir ve kadınlar tarafından kullanılabilir. Ay taşından yapılan bir kolye, kalbinizi kazanabilir veya ay taşından yapılan bir yüzük iç huzuru kazanmanın iyi bir yolu olabilir. Sri Lanka ve Hindistan, ay taşının en çok üretildiği yerler olarak biliniyor fakat ABD, Avustralya ve Brezilya gibi ülkelerde de sıklıkla ay taşı kullanıyor.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Ay Taşı ve Feng Shui

Feng Shui felsefesinde ay taşı, sakinleştirici yapısından dolayı sıklıkla tercih ediliyor ve Feng Shui’deki su elementinin daha rahat bir şekilde enerji üretebilmesine olanak sağlıyor. Öfkeli yang enerjisinin fazlası ile bulunduğu evlerde ay taşı kullanılarak yinin sakinleştirici enerjisinden faydalanabilir. Budha figürlerinin yer aldığı ay taşı kolyelerini Uzakdoğu’nun yanısıra birçok farklı mağazada da bulabilme imkanınız vardır. Bu kolyeler, enerjinizi dengeleyerek daha sakin bir insan olmanıza olanak tanır. Quan Yin ve White Tara enerjileri, ay taşından yapılan kolyelerde ve oymalarda sıklıkla kullanılır. Ay taşından yapılan küreler ve yumurtalar da Feng Shuiciler arasında oldukça popülerdir.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Ay Taşının Bilinmeyen Özellikleri

Ay taşı özellikleri arasında birçok kişinin bilmediği özellikler yer alır. Ay taşından yapılan yüzükler, evli çiftlerin yıl dönümlerinde birbirlerine özel olarak aldığı tipik bir hediye olarak bilinir. Ay taşı, genellikle mavi tonlarında renklere sahiptir fakat ay taşının sarı, gri, pembe, şeftali ve krem renkleri de mevcuttur. Ay taşı, eski çağlardan bu yana önemli aletlerin yapımında kullanılan malzemelerden biri olarak göze çarpar. Geçmiş dönemlerde birçok kişi, ay taşlarının geleceği görebilme gücüne sahip olduğuna ve iyi şans habercisi olduğuna inanıyordu. Ay taşının önemli bir alternatifi de “gökkuşağı ay taşı” olarak bilinir. Bu iki taş birbirine çok benzese de gökkuşağı ay taşı, saf ay taşı kadar değerli değildir ve o kadar sık kullanılmaz.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Öte yandan ay taşı tarih boyunca sevilen bir değerli taş olmuştur. Örneğin Romalılar ay taşını çok önemsemişlerdir, ay taşların ayın dünyaya gönderdiği ışınlar sonucu oluştuğunu düşünmüşlerdir. Fransa’da bir dönem oldukça popüler olan ay taşı ile birçok farklı sanatçı birçok farklı eserlerde oluşturmuştur. Bu sanatçılar arasında en bilineni ise Rene Lalique’dir.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Ay Taşı Bakımı Nasıl Yapılır?

Ay taşının bakımı oldukça önemli bir konu olarak göze çarpar. İster ay taşı kolye, ister ay taşı yüzük, ister ay taşı yumurta ve ister aynı taşı küre kullanın, temizliğini ve bakımını büyük bir özenle yapmalısınız. Ay taşının temizliği, büyük bir özen ister ve ay taşını temizlemek için ay taşını hafifçe silmeniz fazlasıyla yeterli olacaktır. Ayrıca sahip olduğunuz ay taşını güneş ışığından da uzak tutmalısınız. Ay taşına iyi baktığınız taktirde sağlıklı enerji içinize daha hızlı ve etkili bir şekilde dolma imkanına kavuşacaktır. Tıpkı diğer kristal malzemelerde ve mücevherlerde olduğu gibi ay taşını parlatmanın en etkili yolu, ay ışığı altında parlatmaktır. Ay taşını parlatırken dolunayın veya yeni ayın olduğu geceleri tercih etmek, ay taşınızın daha parlak görünmesini sağlayacaktır. 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir