Değerli taşlar ailesinin en sevilen üyelerinden kuvars, yeryüzündeki en sert minerallerden biridir. Kuvars, dünyada en fazla ve en yaygın bulunan değerli taşlardan biridir. Kimyasal ve mekanik ayrışmaya uygun olan kuvars, mücevheratın da gözdesidir. Peki kuvars taşının özellikleri nedir? Kuvars ile ilgili merak ettiklerinizin cevabı bu yazıda.

Kuvars Taşı Nerede Bulunur?

Kuvars taşı, dünyadaki en yaygın değerli taşlardan biridir ve dünyanın hemen hemen her bölgesinde bulunur. En çok Brezilya ve Madagaskar’da çıkartılan kuvarsın mavi olan türü en çok Brezilya’da bulunur. Kuvars taşı, Afrika ülkelerinde de bolca bulunur.

Farklı coğrafyalarda farklı türleri bulunan kuvarsın Türkiye’de bulunan türü ise dumanlı kuvars olarak tanımlanan siyah renkli Morion türüdür. Morion Türkiye’de, en çok Balıkesir ve Aydın civarlarında çıkmaktadır.

Kuvars Taşının Özellikleri Nelerdir?

Değerli olduğu kadar şifalı da olan kuvars taşı, tedavi amacıyla en sık kullanılan taş grubundandır. Kainatın sonsuz gücünü temsil eden kuvars taşı, gizli gücün sembolüdür. Şifalı taşlar ile yapılan ritüellerde sıkça kullanılan kuvars taşının negatif enerjiyi yok ettiğine ve pozitif enerji yaydığına inanılır. Yaşam alanlarında kuvars taşı bulundurmanın önemi oldukça büyükken bu taşlar ile pozitif enerjinin yayılımını sağlamak da mümkündür.

Hem değerli hem de şifalı kuvars taşını yaşam alanlarında kullanmak bu kadar önemliyken elbette üzerimizde taşımanın faydaları da saymakla bitmeyecektir. Pozitif düşünceleri aktif hale getiren, negatif enerjilerden koruyan kuvars kolyeler, kuvars yüzükler, kuvars küpeler ile hem şık hem de daha güçlü olmak elinizde… Birbirinden şık kuvars taşlı ürünler sizi Altınbaş‘ta bekliyor.


Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir