Yaşam Çiçeği Sembolünün Anlamı

Yüzyıllardır insanlar için özel anlamlar ifade eden sembollerin içinde en bilineni ve en kıymetlisi olarak kabul edilen ‘Yaşam Çiçeği‘nin sırlarını öğrenmeye hazır mısınız? İnsan ve tüm canlıların yaradılışını geometrik bir şekilde anlatan yaşam çiçeği, sahip olduğu simgeler ile tek bir yaratıcının varlığına atıf yapar ve yaratıcının bir nevi imzası olarak kabul edilir. Gerçekten de insanın ve tüm canlıların yaradılış düzeni yaşam çiçeğinin geometrik şekillerinde gizlidir. Dünyada “sessizliğin dili” ve “ışığın dili” olarak da bilinen yaşam çiçeğinin odak noktası, saf şeklinde ve orantısındadır. 

Yaşam Çiçeği Nedir?

Yaşam çiçeğinin üzerinde bulunan geometrik şekiller ve desenler, evrendeki tüm canlıları ve evreni oluşturan oranların çıkış noktasını ifade eder. Bu geometrik desenler ve şekiller tesadüfen değil kurgulu bir şekilde oluşturulmuştur. Yaşam çiçeğinde kesinlikle tesadüflere ve hatalara yer yoktur.

Yaşam çiçeği iç içe geçen 20 adet çemberden oluşmaktadır ve bu çemberler tüm evrenin sırrını içerisinde saklamaktadır. Yaşam çiçeğinin içerisinde bulunan ilk 7 çember dünyanın 7 günde oluştuğunu simgelemektedir. Yaşam çiçeği kutsal geometrik şekiller ile bağdaştırılmaktadır ve semavi dinlerin hemen hemen hepsinde yaşam çiçeği kullanılmıştır. Yaşam çiçeğinin içerisinde ayrıca Platon’un 5 cismi ile Metatron’un küpü bulunmaktadır. Platon’un 5 cismi ile Metatron’un küpü ise tüm evrenin varoluşunu inşa etmektedir.

Yaşam Çiçeğinin Anlamı

Yaşam çiçeği sembolünün çiçek olarak ifade edilmesinin tek nedeni çiçeğe benzemesi değildir. Sembol, çiçeğe benzemesinin yanı sıra meyve ağaçlarını de temsil etmektedir. Bu da sembole yaşam çiçeği isminin verilmesinin en büyük nedenidir. İnsan ve yaşamı yansıtan en muhteşem simge olarak kabul edilen yaşam çiçeğinin evrelerine pek çok tarihi eserde rastlamak mümkündür. Mimar Sinan’ın hemen hemen tüm eserlerinde, Hacı Bektaş Türbesinde, Pompeii şehrinde, Divriği Camii Yaşam çiçeğinin evrelerini yansıtan en ünlü eserler olarak ifade edilebilir.

Yaşam Çiçeğinin Kullanılabileceği Takılar

Yaşamın bütün sırlarını barındıran bu sembol, pek çok takı çeşidine uyum sağlayabilmektedir. Kolye modellerinde sıklıkla kullanılsa da bileklik, yüzük gibi takıların tasarımında da yaşam çiçeği kullanılabilmektedir. İnce zincirli bir kolye ve ince zincirli bir bilekliğin ucuna yerleştirilerek hem yaşam çiçeğinin insana sağladığı faydalardan yararlanabilir hem de yaşam çiçeğinin eşsiz tasarımı ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Kolye ve bilekliklerin yanı sıra yaşam çiçeği yüzüklerde de kullanılabilmektedir. Büyük ya da küçük yüzük formlarında kullanılabilen yaşam çiçeği şıklık ve zarafetinizi katlayacaktır.

Yaşam Çiçeği Sembollü Takılar

Tüm yaşamın sırlarını bünyesinde barındıran yaşam çiçeği sembollü takılar takan ve üzerinde taşıyan kişilerin sezgisel gücü artmaktadır. Yaşam çiçeği ayrıca kötü enerji kaynaklarının kişilerden uzaklaştırılmasını sağlayacaktır. Yaşam çiçeği sembollü aksesuarlar kişilerin daha enerjik bir ruh haline sahip olmasını ve ruhun temizlenmesini sağlamaktadır. Yaşam çiçeğini düzenli olarak kullanmaya başlayan kişilerin yaşam çiçeğine olan inancı da giderek artar ve kişi bir farkındalık yaşamaya başlar. Düzenli olarak yaşam çiçeği sembollü takılar takmaya alışan kişiler bu uğurlu sembolü hep taşımak isteyeceklerdir.

Kişiler yaşam çiçeğinin faydalarından yararlanabilmek için yaşam çiçeğini çizerek de saklayabilmektedir. Yaşam çiçeğini çizmek istiyorsanız öncelikle büyük bir daire çizmelisiniz. Daha sonra bu dairenin çevresi üzerinden bir çember daha çizmelisiniz. Bu iki dairenin kesiştiği noktadan bir tane daha çember çizmeli ve bu işlem bir kaç defa tekrarlamalısınız. Çizdiğiniz dairelerin merkezlerini birleştirmeniz gerekmektedir. Tüm dairelerin merkezlerini birleştirdiğinizde yaşam çiçeğiniz tamamlanmış olacaktır.

Total
14
Shares
Paylaş 2
Tweet 0
Pin'le 12
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir