Yenilenen Mihrimah Koleksiyonu Karşınızda

Altınbaş, Mimar Sinan’ın, Mihrimah Sultan’a duyduğu aşktan esinlenilerek hazırlanan koleksiyonu yeni ürünlerle güncellendi.  Altınbaş, bu koleksiyonda tarihin sayılı mimarlarından Mimar Sinan’ın, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın kızı Mihrimah Sultan’a olan aşkından ilham alıyor.

Mihrimah adı Farsçada “ay” ve “güneş” anlamına gelen “Mihrü Mah’’tan geliyor.  Rivayete göre; Mimar Sinan, Mihrimah Sultan’a duyduğu aşk dolayısıyla Üsküdar Mihrimah Sultan ve Edirnekapı Camisi’ni yaptırdı ve bu iki külliyenin içine bir sır gizletti. Mihrimah Sultan’ın ay ve güneş anlamına gelen ismine ithaf edercesine 21 Mart’ta Edirnekapı Camii’nin tek minaresinin arkasından güneş batarken, Üsküdar’daki caminin minareleri arasından ay doğmaktadır.  

Ürüne gitmek için tıklayın.

Gece ve gündüzün eşit olduğu 21 Mart’ta ayın ve güneşin aynı anda külliyelerin cephesinde görülmesi, tasarımlarına dünya trendleri ve Türk motifleri ile harmanlayarak yön veren Altınbaş’ın Mihrimah Koleksiyonu’na da ilham oldu.

Birbirinden şık koleksiyonlar arasından size en uygun altın kolyepırlanta yüzük ve pırlanta kolye modelleri ile tanışmak için Altınbaş mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir