Hangi Yüz Şekli Hangi Küpeyi Kullanmalı?

Kadınların en sevdiği aksesuarlardan olan küpeler, farklı model, tarz ve çeşitleri ile farklı zevk ve stillere hitap ediyor. Peki küpe seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Elbette özel bir davet stilinden söz ediyorsak önceliğiniz elbisenizin stili ve yaka modeli olmalı. Ancak daha günlük stillerde her kombinle birlikte kullanabileceğimiz küpeler söz konusuysa kıyafet seçiminden daha önemli bir konu var: Yüz şekliniz. Farklı yüz şekillerini olduğundan daha da güzel gösterecek küpe modellerini sizin için derledik.

Oval Yüzler

En avantajlı yüz şekli olarak sayılan oval yüzler küpe seçiminde oldukça şanslı. Eğer oval bir yüze sahipseniz ve kısa saçlarınız varsa minik pırlanta taşlı küpeleri, inci küpeleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Halka küpeleri de rahatlıkla kullanabilen oval yüzlerin sivri ve uzun küpelerden kaçınması ise daha doğru olacaktır.

Yuvarlak Yüzler

Yuvarlak yüzler küpe seçimlerinde yüzlerini daha uzun ve ince gösterecek modellere yönelmeliler. Yuvarlak yüzleri daha uzun gösterecek modeller uzun, ince ve köşeli modeller olacaktır. Yuvarlak yüzlerin kaçınması gereken modeller ise halka küpeler, kısa ve kalın modellerdir.

Kare Yüzler

Kare yüzler, yuvarlak yüzlerin aksine ifadelerini yumuşatmaya ve daha yuvarlak hatlara sahip görünmeye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle kare yüz tipine sahipseniz, köşeli ve uzun detaylı küpelerden kaçınmanız ve tercihinizi, daha yuvarlak hatlara sahip kısa küpelerden yana kullanmanız doğru olacaktır.

Üçgen Yüz

Küpe kullanımında oval yüz kadar şanslı olan bir diğer yüz şekli de üçgen yüz. Hemen hemen tüm modelleri kullanabilen üçgen yüzler üçgen ve sivri modellerdense yuvarlak ya da oval formlu küpeleri tercih ederlerse yüz hatlarını yumuşatabilirler.

Kalp Yüzler

Kalp şeklindeki yüzler, üçgen formlu küpeleri en şık taşıyan yüz tipleridir. Oval ve daire tipinde küpeleri de rahatlıkla taşıyabilen kalp yüzler piramit formlu ve avize modeli küpeleri kendilerine çok yakıştırırlar. Kalp formunda bir yüze sahipseniz kısa küpelerden uzak durmanız yerinde olacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir