Yüzük Ölçüsü Almanın Püf Noktaları

Kendiniz için beğendiğiniz yüzüğü bir tıkla online olarak satın almak istiyor olabilir ya da eşinize, sevgilinize, arkadaşınıza, aile bireyinize, doğum günü, nişan, düğün ya da yıl dönümüne özel bir yüzük hediye etmek istiyor olabilirsiniz. İşte tam bu noktada bilmeniz gereken yüzük ölçüsünün ne olduğudur. Peki yüzük ölçüsü nasıl alınır? Yüzük ölçüsü almanın en pratik yolları bu yazıda…

En romantik ve özel gününde, her şeyin eksiksiz ve yolunda gitmesini kim istemez? Belki hayatınızın en önemli sorusunu sormak için bir yüzük alacaksınız veya eşinize yıl dönümüne özel bir sürpriz yaparak aşkınızı tazeleyecek bir yüzük hediye etmek istiyorsunuz veya evlenmeye karar verdiniz ve ikiniz için de en ideal alyans seçeneğini arıyorsunuz. Yüzük ölçünüzü henüz bilmiyorsanız, bu pratik önerileri uygulayarak hemen şimdi uygulayarak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Nedir?

Özellikle internetten yüzük siparişi vermek istiyorsanız, parmağınızın ölçüsünü bilmeniz yüzüğünüzün hayalinizdeki gibi durması için büyük önem taşıyor. Eğer yüzük ölçünüzü bilmiyorsanız, oldukça kolay uygulayabileceğiniz ölçü yöntemlerinden biri olarak; yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağınıza olan başka bir yüzük ile ölçüm yapmaya başlayabilirsiniz. Daha önceden de takmış olduğunuz bu yüzük, almayı planladığınız yüzüğü kullanacağınız parmağınıza rahatça oluyorsa, onu elinize alarak parmağınızın çapını ölçmeye başlayabilirsiniz.

Cetvelle Yüzük Ölçüsü Almak

Öncelikle milimetre (mm) ölçüsüne sahip bir cetveli alın ve hali hazırda var olan bu yüzüğünüzü yatay bir şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Yerleştirdikten sonra boydan boya yüzüğünüzün iç çapını ölçün. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, yüzüğünüzün en geniş kısmını ölçtüğünüzden emin olmak ve ölçme işlemi sırasında yüzüğünüzün metal kısmını dikkate almamak. Daha sonrasında cetvelden milimetreyi okuyun ve sipariş vereceğiniz sayfadaki ölçüm tablosundan ÇAP değerine karşılık gelen ölçüyü sipariş formuna yazın. İşte en kolay yöntemlerden birini artık siz de biliyorsunuz ve hemen uygulamaya başlayarak siparişinizi verebilirsiniz.

İple Yüzük Ölçüsü Almak

Eğer takmayı düşündüğünüz parmağınıza uygun bir yüzüğünüz yoksa elinize bir ip, parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt parçası alın ve parmağınıza sarın. Kağıt şeridini veya ipi parmağınıza sarın ve iki ucunun birleştiği noktayı işaretleyin. Yine elinize milimetre (mm) ölçüsüne sahip bir cetvel alın ve kağıt veya ip üzerine işaretlediğiniz noktaya kadar olan bölümü, ölçmeye başlayın. Çıkan ölçü size parmağınızın çevresinin uzunluğunun ölçüsünü verecektir. Sonrasında ölçüm tablosundan, ÇEVRE değerine karşılık gelen ölçüyü bularak sipariş formuna yazıp işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

İnternetten Yüzük Ölçüsü Almak

Eğer internet yerine mağazaya gidecekseniz kuyumcularda üzerinde numaralar yazan; farklı farklı boyutlarda yüzüklerin yer aldığı ölçü anahtarı ile bu yüzükleri parmağınızda deneyerek ideal parmak ölçünüzü bulabilirsiniz. Başka bir yöntem olarak İnternet’te yer alan yüzük ölçü çemberlerinin yer aldığı bir görsele, yine var olan ve parmağınıza uyan bir yüzüğü tutarak altındaki ölçüyü bir kenara not edebilirsiniz. Burada önemli olan, İnternet’te bulduğunuz bu yüzük ölçü görselinin, orijinal boyutlarında olması ve güvenilir bir kaynakta yer alması.

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, size o çok yakışacak, özel günlerinizi ölümsüz kılacak yüzüğü, Altınbaş’ta bulabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir