Zarif ve Kusursuz: Yonca Sembollü Altın Takılar

İlkbahar bize açan çiçekleri, uyanışa geçen doğayı çağrıştırıyor. Ve toprağın üstünü zarifçe kaplayan yoncaları elbette. Yonca sembolü neden değerlidir?Ne anlama gelir merak ediyor musunuz? Yoncanın kusursuz dünyası, bu sembolün anlattıkları ve en zarif yonca sembollü Altınbaş kolyeleri, küpeleri, yüzük ve bileklikleri ile tanışma zamanı geldi öyleyse…

Yonca baklagiller familyasından olan bir bitkidir aslında.Yeşil ve kuru olarak değerlendirilebilen ender bitkilerden biridir. Dünyanın her yerinde 3300 yıldır yetiştiği belirtilir. Yoncanın altmış türü olduğu bilinirken bu bitki pek çok ilacın hammadesidir. Birçok ülkede farklı türleri salatalarda da kullanılır.

Çiçek dilinde, yonca “şans” anlamına gelir. Böyle dört yapraklı bir yonca bulmak inanılmaz bir şans olarak; bulan kişiye ve hatta onun çevresindekilere bile iyi şanslar verdiği kabul edilir. … Dört yapraktan her biri bir şeyi sembol eder: birinci yaprak umut, ikinci yaprak inanç, üçüncüsü sevgi ve dördüncü iyi şanstır.

Altınbaş’ın zarif tasarımlarında kendine yer bulan bu sembol, birbirinden şık kolye, küpe, bileklik ve yüzükte karşımıza çıkıyor.

Birbirinden şık Altınbaş altın yonca kolye, altın yonca küpe, altın yonca yüzük ve altın yolca bileklik için Altınbaş mağazalarını ve altinbas.com online mağazasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir