Ayakkabı Temizliği ve Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En sevdiğimiz aksesuarlarımız olan ayakkabıları sağlıklı bir şekilde uzun yıllar giymek için temizliğine ve bakımına dikkat etmek gerekiyor. Uzun saatler ayağımızda kalan ayakkabıları nasıl dezenfekte etmemiz gerektiğini ve ayakkabı bakımının püf noktalarını sizin için araştırdık.

Ayakkabıları Dezenfekte Etmek İçin…

Temizlik ve hijyenin sağlıklı bir yaşam için daha da önem kazandığı bugünlerde dışarıdan eve geldiğinizde ayakkabıları ne yapacağımız hepimizin merak konusu. Dışarıdaki kiri, tozu, virüs ve mikropları içeri taşımamak için ayakkabıları sokak kapısının dışında çıkarmak ve temizlemeden içeri almamak oldukça önemli. Ayakkabı temizliği için kapının yanında antibakteriyel mendil ya da antibakteriyel sıvı ile ıslatabileceğiniz bir ıslak mendil bulundurmalısınız. Ayakkabılarınızın üstünü de tabanını da bu bezler ile dezenfekte ettikten sonra bir gazete kağıdı üzerinde kurumaya alabilirsiniz. Ayakkabılarınız kuruduktan sonra onları tercihen özel kutularda muhafaza etmeniz en doğrusu olacaktır. Bu tarz bir kutuya sahip değilseniz temizlenmiş ayakkabılarınızı temiz bir poşet içinde de rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz.

Beyaz Sneaker’ları Uzun Süre Kullanmak İçin..

Beyaz sneaker’lar 7’den 70’e herkesin keyifle kullandığı, en rahat ve trend ayakkabılar. Ancak elbette ilk alındıkları gibi parlak beyaz kalamıyor, zaman içinde kirlenip sararıyorlar. Beyaz sneaker’ları uzun süre en canlı haliyle kullanmak için düzenli bakım şart! Bunun için ayakkabılarınızı her kullanışınızdan sonra ıslak mendiller ile silebilir ve lekelerin kalıcı olmasını önleyebilirsiniz. Belli aralıklarla bağcıkları beyazlar ile makinede yıkayabilir, inatçı lekeleri beyazlatıcı diş macunları ile eski bir diş fırçası aracılığıyla fırçalayabilirsiniz. Beyaz sneaker’ları temizlerken çamaşır suyu gibi ağartıcı malzemelerden mutlaka uzun durmalısınız!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir