Bayram’da İstanbul’da Olacaklara Öneriler

“İstanbul en güzel ne zaman gezilir?” derseniz kesinlikle herkesin bayram tatili nedeniyle şehir dışında olduğu, trafik sorunun ortadan kalktığı, sokaklarda turlamanın bir keyif haline geldiği bu günlerde deriz. Eğer bayramda İstanbul’daysanız ve tatil boyunca ne yapsam, nereye gitsem diye düşünüyorsanız bu öneriler tam size göre. Şimdiden iyi gezmeler, iyi bayramlar…

İstanbul Kahvaltıcıları

Sıcak yaz günlerinde kahvaltıyı dışarıda, İstanbul’un en ünlü kahvaltıcılarında yapmaya ne dersiniz? İşte size bir kaç muhteşem adres: Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi’ndeki Nelipide Gurme, Moda’da Muaf, Kuzguncuk’ta Pita Cafe ve açık hava keyfi için Hidiv Kasrı doğru adres. Avrupa Yakası’nda ise Cihangir’de Kahve6, Rumelihisarı’nda Lokma ve Karaköy’de Namlı Gurme en iyi çözümler.

Tarihi Yarımada’nın En Keyifli Zamanı

İstanbul’un ruhunu, tarihini, kokusunu içinize çekeceğiniz Tarihi Yarımada turu için en doğru zamanlar. Roma’dan Bizans’a, Bizans’tan Osmanlı’ya yaklaşık 3 bin yıllık bir tarihe sahip olan, Eminönü, Sirkeci, Sultanahmet, Çemberlitaş, Beyazıt, Süleymaniye gibi tarihi semtler, müzeler, camiler, sarnıçlar ve pek çok tarihi nokta ile dolu.

Biraz da Deniz

Deniz havası almak için de en iyi zamanlar. Dilerseniz Boğaz manzaralı bahçeli bir mekanda oturup manzaranın tadını çıkarın, isterseniz vapurla karşı yakaya geçin, isterseniz İstanbul Adalarını ziyaret edin. Büyükada biraz kalabalık olabilir ama Sedefadası, Kınalıada, Heybeliada, Burgazada, bayram için en doğru adres.

Aktivite Zamanı

Gezip görmek kadar keyifli aktivitelere katılmak için de bayram en doğru zaman. Neler mi yapabilirsiniz? Belgrad ormanında keyifli bir yürüyüş, Polonezköy’deki at çiftliklerinde binicilik deneyimi, Şile’de ATV safari, Caddebostan sahilde bisiklet ya da paten turu, akla ilk gelen aktivitelerden…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir