Çevre Bilinci İçin Plastiklere Veda

İklim krizinin olumsuzluklarını yaşadığımız bu günlerde bireyler olarak da atmamız gereken adımların farkında olmalıyız. Tüm kullanım alışkanlıklarımızı bir anda değiştirmek zor olsa da, bazı plastik kullanımlarının önüne geçmek ve en aza indirebilmek mümkün. İşte plastiğe alternatif olarak kullanılabilecek malzemeler!

Bambu

Özellikle plastik pipetlerin en önemli muadilleri şuan bambu pipetler. Ayrıca diş fırçalarında da bambu malzemeden üretilenler oldukça revaçta.

Kağıt

Geri dönüştürülebilen kağıt, plastiğin yerini alabilecek önemli bir malzemedir. Alışverişlerinizde ambalajı plastik maddeyle değil, kağıt malzemeyle yapılan ürünler satın alarak plastik kirliliğinin önüne geçebilirsiniz.

Cam

Cam, geri dönüştürülebilir ve pratik alternatiflerin başında geliyor. Cam ambalaja sahip ürünler satın alarak bunları daha sonra mutfağınızda yeniden kullanmak üzere saklayabilirsiniz.

Paslanmaz çelik

Özellikle hayatımızın önemli bir parçası haline gelen kahve zincirlerinde tüketim yaparken tek kullanımlık plastik ve karton malzemeler yerine, kendi paslanmaz çelik termosunuzu veya mataranızı götürerek içeceğinizi bunlarda tüketebilirsiniz.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.