İlham Veren Stil Sahibi Bahçeli Evler

Artık sıcak, samimi, kullanışlı ve ferah yaşam alanlarının yükselişine şahitlik ediyoruz… Dekorasyonda soğuk tonlar, sadece tasarım vurgusunun ön planda olduğu kullanışlılık yönünden zayıf olan mobilyalar yerlerini iç ısıtan tonlara, modası asla geçmeyecek zamansız dekorasyon stillerine bırakıyor. Bahçeli evler ise herkesin ortak hayali… Peki bahçeli evleri en kullanışlı, şık ve zevk sahibi şekilde nasıl dekore eder ve yaşam alanlarımıza nasıl keyif katarız? Şimdi sizi Bahçeşehir’de yer alan Eston Şehir Koru‘nun ilham veren bahçe dubleksine götürüyor ve yaşam alanlarınıza şıklık katacak fikirlerle baş başa bırakıyoruz…

Salonun yemyeşil bahçelere açıldığı evler doğa ile baş başa, keyifli ve dinlendirici olmaları nedeniyle kalbimizi kazanıyor. Dekorasyonda pastel tonlar, mermer, pirinç, hasır gibi farklı dokuların buluştuğu bu salon stili, salon bitkileri ile iç açıcı etkisini ikiye katlamış.

Salon dekorasyonunda bir duvarı şık, zarif ve bir o kadar da zamansız duvar kağıtları ile kaplamak yeni sezonda çok moda. Hem geleneksel hem de modern bir tercih yapmak istiyorsanız seçiminizi floral temadaki duvar kağıtlarından yana yapabilirsiniz.

Bahçe keyfinin yılın dört mevsimine yayılmasına imkan tanıyan Eston Şehir Koru’nun bu dairesinde hem salon hem de mutfaktan bahçe alanına çıkış sağlanırken iç mekan ile dış mekan arasında mükemmel bir bütünlük yakalanıyor.

Pencerenizden baktığınızda iç açan bahçenizle karşılaşmak güne pozitif enerji ile başlamanızı sağlar. Bahçe ve balkon alanlarını eşyaya boğmadan, olabildiğince yalın halde bırakarak hareket alanınızı geniş tutmayı unutmayın.

Eğer bir bahçe dubleksi eve sahipseniz, merdivenin altında kalan bölümü çamaşır odası, kiler ya da ardiye alanı kullanmak gibi imkanlarınız olacaktır. Bu alanı şık bir aynalı kapı ile ayrıştırmak ise mekanın daha da geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Böyle bir evin diğer odaları nasıl dekore edilmeli derseniz yanıtımız, bütünle uyumlu, sade ve kullanışlı şekilde olacaktır. Çocuk odalarında ham ahşabın seçilen tek renkle uyumlu kullanımları ve yine az eşya ile maksimum oyun ve kullanım alanı bırakmak en doğrusu…

Yatak odalarında ise açık renk duvarları aynalı dolap ve panellerle daha da ferah hale getirmek mümkün. Dekoratif objeler, kitaplar ve sık kullandığınız eşyalar için pirinç kitaplık ya da duvar raflarından yararlanmak da harika bir fikir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir