Evde Çocuklarla Birlikte Yapılabilecek Aktiviteler

Çocuklar, uzaktan eğitim alınan bu dönemde vakitlerinin tamamını evde geçiriyor. Evde geçen saatleri renkli kılmak ve çocuklarla birlikte verimli ve keyifli günler geçirmek için evde yapılabilecek aktiviteleri sizin için sıraladık.

Ev Egzersizlerine Merhaba

Sağlıklı beden ve ruh sağlığı için evde egzersiz yapmak büyük önem taşıyor. Elbette sadece yetişkinler için değil çocuklar için de. Dışarıda, parklarda oyun oynayarak harcadıkları enerjilerini şimdi evde harcama zamanı. Bunun için çocuklar ve yetişkinlere uygun basit pilates ve egzersiz videolarını açabilir ya da evde oynayacağınız oyunları hareketi bol olanlardan yana seçebilirsiniz.

Mutfak Çocuklar İçin de Terapidir

Yetişkinler için hem keyifli zaman geçirme hem de terapi özelliği olan yemek yapmak çocuklar için de bir terapi aslında. Küçük şefinizi mutfak aletleriyle tanıştırmanın zamanı geldi artık. Çocukları mutfağa çekmek için onların sevdiği yemekleri birlikte yapmak iyi bir fikir olabilir. Sabah kahvaltısı için pancake yapmak iyi bir başlangıç olabilir örneğin. Pizza hamurunu birlikte yoğurmak, malzemeleri onun serpiştirmesine imkan vermek, salata malzemelerini yıkamasını öğretmek gibi etkinlikler hem çocuğunuzun mutfaktaki yeteneklerini geliştirmesini hem de ailece keyifli zaman geçirmenizi sağlar.

Okuma Saatleri Belirleyin

Dersler, ödevler, oyunlar, egzersizler bir yana kitap okumak bir yana. Ailece teknolojik cihazların ekranından uzaklaşmak için bir saat belirleyin ve en azından bir saat tüm aile fertlerinin zihnini boşaltmalarına yarayacak kitapları okumaya başlayın.

Doyasıya Oyun Oynayın

Ruh ve akıl sağlığı için farklı şeylere odaklanmak oldukça önemli. Bu odakların en keyifli şekillerinden biri de kuşkusuz oyunlar. İsterseniz konsol oyunlarında çocuklarınızla doyasıya rekabet edin, isterseniz masaüstü oyunlarla ailece keyifli zaman geçirin. Daha sakin aktiviteler peşindeyseniz puzzle yapmak da oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Online Müze ve Sanat Galerilerini Ziyaret Edin

Son zamanlarda dünyanın dört bir yanındaki pek çok müze ve sanat kuruşu, online tur erişimini ücretsiz olarak sunmaya başladı. Çocuklarınızın keyifle online olarak gezebileceği dünyanın en önemli müze ve sanat merkezlerini keşfetmek için tıklayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir