Instagram’ın Yeni Özelliği Reels İle Tanışın

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, kullanıcılara keyifli zaman geçirten uygulamalarına bir yenisini ekledi. Daha önce Snapchat’in hikaye ve filtre uygulamalarını kapsayan geniş bir özellik getiren Instagram, bu kez de Tiktok’a rakip oldu. Instagram’ın en yeni özelliği Reels nedir? Reels nasıl kullanılır? Gelin birlikte göz atalım.

Instagram Reels Nedir?

Instagram’ın yeni duyurduğu Reels özelliği ile kullanıcılar, çeşitli efektler ve sesler ile 15 saniyelik videolar çekebilecek ve paylaşım yapabilecek. Instagram Reels’in bu özelliği ile son günlerin en çok konuşulan TikTok uygulamasının tahtını sarsması bekleniyor.

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels özelliği çekilen videolarda artırılmış gerçeklik efektlerini kullanabilme özelliğini sunuyor. Ayrıca zamanlayıcı ve geri sayım özellikleri de bulunan Reels, kullanıcılara konforlu bir içerik oluşturma deneyimi sağlıyor. Kullanıcılar, Reels aracılığıyla oluşturdukları içeriğin video hızını, belirli noktalarda diledikleri gibi değiştirebiliyor. Instagram’ın Reels özelliği ile çekilen 15 saniyelik videolar, gönderi ya da hikaye olarak paylaşılabiliyor. Ayrıca Keşfet menüsü altından Reels videolarına erişim de sağlanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, Reels videolarıyla daha hızlı bir şekilde tanışabiliyor ve geniş kitlelere ulaşabiliyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir