İstanbul’un Keyifli Koşu ve Bisiklet Rotaları

Havaların bir miktar da olsa serinlediği Eylül ayında İstanbul’un tadını tempolu bir yürüyüş, koşu ya da bisiklet ile çıkarmaya ne dersiniz? İstanbul’un tadını çıkarabileceğiniz en iyi koşu/bisiklet rotalarını sizin için derledik…

Florya – Yeşilköy Sahili

Avrupa Yakası’nda bisiklet ya da koşu keyfi yapmak isteyenlerin en sevdiği rotalardan biri Florya – Yeşilköy bisiklet yolu. 6 km uzunluğundaki bu parkurda deniz kenarında bisiklet sürmek ya da koşmak çok keyifli. Bisikleti olmayanlar için bisiklet kiralama hizmeti de verildiğini de hatırlatalım.

Caddebostan Sahili 

Anadolu Yakası’nın en popüler bisiklet rotası Caddebostan, aynı zamanda en kalabalık rotalardan biri. Sahilin 5 km’lik parkuru bisiklet sürmek, yürüyüş ya da koşu yapmak isteyenler için harika bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Belgrad Ormanı

Daha uzun bir parkur isteyenler için doğru adres Belgrad Ormanı. Bisiklet parkuru 20,5 km uzunluğunda olan orman bir miktar engebeli bir arazide. Daha engebesiz bir rota içinse 5 km’lik başka bir parkur mevcut.

Ortaköy – Yeniköy sahili

Avrupa Yakası’nın popüler bisiklet parkurlarından Ortaköy – Bebek – Yeniköy sahili, Boğaz manzarası ile tercih nedeni. Sahilde gezintiye çıkanların az olduğu sabah saatleri spor için uygun zamanlardan. Bu parkurun toplam uzunluğu ise 10,5 km.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir