Kısa Bir Sonbahar Tatili: İstanbul’a Yakın Kaçış Noktaları

Sonbaharın eşsiz manzaralar sunan çok özel bir mevsim olduğunu kabul etmek lazım. Doğanın sarı, turuncu, yeşil tonlara büründüğü; serinleyen rüzgarlar eşliğinde gezmenin büyük keyif olduğu bu özel mevsimde kısa bir tatil yapmak isteyenler için birkaç önerimiz var….

Kıyıköy

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı bir sahil kasabası olan Kıyıköy, İstanbul’a 150-180 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Aynı zamanda bir balıkçı kasabası olan Kıyıköy, iki doğal sit arasında, denize nazır kayalık bir zemin üzerindeki yerleşimiyle muhteşem bir manzaraya sahip.

Göynük

İstanbul’a 230 kilometre uzaklıkta olan Göynük, sessiz, sakin ve huzur dolu bir ortamda tatil yapmak isteyenler için en doğru adreslerden. 2016 yılında uluslararası Citta Slow Birliği’ne dâhil olan ve ‘sakin şehir’ unvanına sahip Bolu’nun bu şirin ilçesi, kahverengi kiremitli çatıları ve beyaz badanalı evleriyle kartpostallık görüntü oluşturuyor.

Yedigöller

İstanbul’a dört saat uzaklıkta konumlanan Yedigöller, milli park kategorisinde yer alıyor. Adından da anlaşılacağı üzere yedi adet göl bulunan bu bölge tam bir tabiat harikası. Bu bölgede konaklamak için çadır ile kamp kurulabileceği gibi bungalov oteller de tercih edilebilir.

Kaz Dağları

Havadaki oksijen bolluğu bakımından dünyada ikinci sırada yer alan Kaz Dağları’nda sonbahar bambaşkadır. Bu cennet coğrafyada kalabileceğiniz yegane yerler ise Adatepe ve Yeşilyurt köyleri. Köyler, Çanakkale il merkezine 105, Ayvacık ilçe merkezine ise 35 kilometre uzaklıkta kalıyor. Osmanlıdan kalma konakları ve Rum taş evlerinin birbirine geçtiği köy sokaklarında yürümek ve sonbaharı yaşamak harika…

Total
2
Shares
Facebook 2
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir