Claudia Schiffer Barbie Olunca

50. yaşını kutlayan Claudia Schiffer’ın uzun yılları aşan modellik ve podyum kariyerini kutlamak için Barbie, iki yeni Claudia bebeği yarattı. Schiffer’ın yeni Barbie’si için hem Balmain Kreatif Direktörü Olivier Rousteing hem de Versace Kreatif Direktörü Donatella Versace ile bir araya gelen Barbie, iki özel kreasyon tasarladı. 

Barbie bebeğinin giydiği straplez Versace elbisesi aslında Schiffer’ın Versace’nin Sonbahar 1994 podyumunda giydiği elbisenin aynısı. Donatella Versace, “Claudia podyuma uzun sarı saçları ve meleksi yüzü ile ilk adım attığı zaman dünya onu bir Barbie olarak gördü,” dedi. Barbie ve Claudia Schiffer’ın kimse tarafından desteğe ihtiyaç duymadan güçlü kadınları temsil ettiğini söyleyen Versace, her iki figürün de kendi kaderlerini kendileri yarattıklarını belirtti.

Olivier Rousteing’in Claudia Barbie’si için tasarladığı elbise ise Schiffer’ın İlkbahar 2016 Balmain kampanyasında giydiği elbisenin aynısı. Balmain kreatif direktörü Olivier Rousteing ise şunları söyledi: “Claudia Schiffer elbette süper model kelimesinin tanımı. Yıllar boyunca özgüveni, stili ve güzelliğiyle milyonlara ilham verdi. Balmain kampanyası sonsuza dek en sevdiğim anılarından biri olarak kalacak. Bu görünümün, başka bir ilham verici moda ikonu olan Barbie’de de tekrarlanışını görmek beni oldukça heyecanlandırıyor.”

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir