Mücevher Dolabı Nasıl Düzenlenmeli?

Bahar ayları ile birlikte yaşam alanlarımızı yeniden dekore etmeye, fazla eşyalardan kurtulmaya, evimizi, dolaplarımızı yeniden düzenlemeye başladık. Peki mücevher dolabınız bu düzenleme hareketinden neden nasibini almasın? Hem mücevherlerinizi gözden geçirmek, bakımlarını yapmak hem de tekrar düzenlemek için önerilerimize kulak verin.

Mücevher Dolabı Neden Önemlidir?

Kadınlar bilir! Kıyafetlerin, ayakkabıların, ev tekstili ürünlerinin yerleri hep bellidir ancak en değerli mücevherleri nereye koyacağımız hep bir sorundur. Hem maddi hem de manevi değeri oldukça yüksek olan mücevherlerinizi güvenli, kuru ve kapalı bir ortamda saklamanız hem mücevherlerin sağlığı hem de kullanım kolaylığı açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle evinizde yeterince yer varsa küçük de olsa bir mücevher dolabı edinmelisiniz.

Mücevher Dolabı Düzeni

Mücevher dolabınızı düzenlemeden önce elinize bir nemli bir de kuru yumuşak bir bez almanızda fayda var. Böylelikle bir yandan düzenleme yaparken bir yandan da mücevherlerinizin bakımını yapabilirsiniz. Tek tek mücevherlerinizi çıkarıp, silip tekrar yerleştirme zamanı geldiğine göre sıralamamızı da yapabiliriz. Mücevher dolabınızı yerleştirirken en ağır parçaları arkalarda, en günlük parçaları ise önlerde konumlandırmaya önem vermelisiniz. İnce zincirleri birbirlerine dolanmayacak şekilde askılara nazikçe asmalı, yüzükleri, kendileri için ayrılan bölmelere stillerine göre yerleştirmelisiniz. Bizim önerimiz bir sırayı beyaz, bir sırayı pembe, bir sırayı da sarı altın olacak şekilde yerleştirmeniz.

Sık Kullanılanlar Öne, Ağır Parçalar Arkaya

Beyaz bir tişörtle bile kombinleyebileceğiniz zarif küpeler, yüzükler, bileklik ve kolyeler en önde yerini almalı, daha çok düğün, nişan yada davet gibi organizasyonlarda kullanabileceğiniz ağır parçalar dolabın arkalarında konumlanmalı. Elbette, aile yadigarı parçaları unutmadık. Bu parçaları ayrı ayrı kese ve kutular içinde adeta bir müze gibi korumanız en doğrusu olacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir