Sıcak Bir Sonbahar/Kış Dekorasyonu İçin Öneriler

Havaların soğumasıyla evlerde de kış hazırlıkları başladı. Peki, kış için evin dekorasyonunda neler yapılmalı? Kış dekorasyonları hakkında bilgi veren İç Mimar Merve Aycan, “Her mevsimin ayrı bir rengi var. İlkbaharda çiçek renkleri, sonbaharda kurumuş yaprakların rengi turuncu tonlar, yazın ise sarı ve deniz mavisi tonları kullanılır. Kışın rengi ise kar beyazı. Her mevsim odaları boyamak mümkün değil ancak kullanacağınız aksesuarlarla bile evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz” dedi. Aycan, aksesuarlarda beyazın yanı sıra renk olarak krem, kahverengi, sıcak kırmızı tonlarının da tercih edilebileceğini söyledi.

Sıcak bir ortam yaratın

Mobilyaların üstüne farklı örtü ve battaniyeler yerleştirilebileceğini aktaran Aycan, “Böylelikle hem görüntüyü güzelleştirebilir hem de daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Kışın bir diğer vazgeçilmezi ise mumlar. Oturma odasından yatak odasına her odada farklı boyutlarda mumlar kullanabilirsiniz.  Ayrıca daha çok miskinlik yapılan kış mevsiminde oturma odalarındaki yastık sayısı artırılabilir. Sıcak bir ortam için daha büyük halılar da kullanılmalı” diye konuştu.

Dinlenme köşesi oluşturun

Kışın evde daha çok vakit geçirildiğini aktaran Aycan, “Odanızın bir kısmını dinlenme alanı ya da okuma köşesi olarak dekore edebilirsiniz. Böylelikle pencereyi gören bir yerde karın ya da yağmurun yağışını izleyebilir, günün yorgunluğunu atabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Aydınlatma sayısını çoğaltın

Kışın aydınlatmaya daha çok ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Aycan, “Havanın erken saatlerde kararması ve güneşin daha az etkili olması nedeniyle evde aydınlatma sayısı artırılabilir” dedi.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir