Yazı İstanbul’da Geçireceklere Öneriler

Pek çok arkadaşınız, dostunuz, akrabanız tatil için Ege ve Akdeniz’e gitmiş olabilir. Bu yaz için bir tatil planı yapmamış olmanız, şehrin tadını çıkarmayacağınız anlamına gelmiyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak şehrin tadını çıkarmanız, İstanbul’un imza lezzetlerini keşfetmeniz ve İstanbul’u tüm güzellikleriyle yaşamanız için size önerilerimiz var.

Riva’da Hafta sonu Turu

Anadolu Yakası’nın Beykoz ilçesine bağlı bir mahalle olan Riva, yaz aylarında İstanbul’da denize girilecek yerler arasında yer alıyor. İçinde kamp alanı, piknik alanları ve plajı bulunan Riva’da keyifli bir hafta sonu turu yapmak kesinlikle iyi bir fikir!

Biraz Ada Havası

İstanbul’un adalarını gezmek için de harika bir dönem. Büyükada ve Heybeliada gibi daha turistik adalardansa biraz da sakin kalan Kınalıada ise kesinlikle favorimiz. Kınalıada’ya gitmişken Manastır Tepesi’ndeki Dönüşüm Manastırı’nı da ziyaret etmeyi unutmayın. Bizans’a ait bir manastır kalıntısının üstüne yapıldığı bilinen bu manastırın manzarası muhteşem, tarihi kalıntıları ise görülmeye değer.

Piknik ve Hamak Keyfi

Peki ya nerede olmalı o piknik? İstanbul sahillerinin kalabalıklığını düşününce sosyal mesafeyi koruyabileceğiniz Polonezköy daha iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan, eski adı “Adampol” olan Polonyalı köyünün doğası gerçekten harika. Bu yemyeşil köy, piknik ve hamak keyfi için de muhteşem bir yer.

Pierre Loti’de Öğle Kahvesi

Tercihiniz piknik, kamp ya da doğa turu gibi soyutlanmaya yönelik aktivitelerden yana değilse ve şehrin merkezinde keyif çıkarmak istiyorsanız, normal zamanlarda çok kalabalık olan ancak yaz aylarında tatile gidenler nedeniyle daha sakin olan noktaları bir düşünün deriz. Mesela Pierre Loti tepesinde bir çay ya da soğuk gazoz içmenin şimdi tam sırası.

Eski Pastane Kültürünün İçinde

Şehrin sokaklarında turlamak ve arından harika bir lezzet molası almak istiyorsanız nostaljik bir pastaneye neden şans vermeyesiniz? Kadıköy’ün en eski pastanelerinden Baylan pastanesinde nefis bir limonata ve yanında Kup Griye yemenin tadına doyamayacaksınız.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir